שקד נזפה. סמוטריץ' הסביר: "לא ביקשתי לשחות מעורב" - 0404
+

שקד נזפה. סמוטריץ' הסביר: "לא ביקשתי לשחות מעורב"

במרכז ישיבות ואולפנות בני עקיבא 9 ישיבות הסדר, לכל אחת מהן פרוייקט חברתי שאימצו, ישיבת ההסדר בנ"ע אור עציון מפעילה את מכינת אור מאופיר המצמיחה את ההנהגה הרוחנית והחינוכית של העדה האתיופית. ישיבות ההסדר בנ"ע במעלות ובנצרת עילית קולטת את העולים מבני המנשה, מלוות אותם עם הגעתם ארצה מסייעות בקליטה החברתית ואף במציאת מקומות עבודה. ישיבת ההסדר בנ"ע בעכו התגייסה כדי לאמץ תלמידים בעלי מוגבלויות ולשלבם בתוך חיי בית המדרש.

"אלה רק חלק מהדוגמאות של משימות חברתיות ולאומיות שלקחו על עצמן הישיבות" הסביר נפתלי קנדלר מנהל אגף הפיתוח במרכז יב"ע את הצורך בגיוס כספים למען ישיבות ההסדר. "מכאן צומחת ההנהגה הרוחנית של הציונות הדתית ושל מדינת ישראל" הוסיף ותימצת את חשיבות המפעל.

כדי לקיים את הפרויקטים החברתיים ולסייע במלגות לתלמידים יתקיים ב15.6 צליחת הכנרת לגברים בלבד, זאת בפעם הראשונה בה יתאפשר גם לציבור שומר המסורת להשתתף באירוע שכזה כל ההכנסות כאמור ייתרמו למען הישיבות.

מי שהתגייסו בהתלהבות למטרה הם חברי כנסת רבים בהם ח"כ בצלאל סמוטריץ שגם יגיע לשחות בעצמו והסביר "ישיבות ההסדר הן חשובות וחשוב גם לקדם ספורט שיהיה נגיש למי שחי חיים של תורה ונתינה". בסרטון שהוכן לקראת האירוע תוהים חברי הכנסת "האם סמוטריץ ישחה מעורב?" חברי כנסת מהבית היהודי נראו המומים כמובן לעומת חברי הכנסת החילוניים שבירכו על הצעד האמיץ- אלא שנזיפה ובירור עם איילת שקד הביאה את סמוטריץ להודות: "אין לי כח לשחות בחתירה את הכל, אשחה בסגנון מעורב".