בנט בדרום תל אביב: "יש כאן מדינה בתוך מדינה. הסבל של תושבי דרום ת"א נשאר כשהיה" - 0404
בנט בדרום תל אביב: מיכאל דימנשטיין

בנט בדרום תל אביב: "יש כאן מדינה בתוך מדינה. הסבל של תושבי דרום ת"א נשאר כשהיה"

שר החינוך וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני, נפתלי בנט, ביקר הבוקר (חמישי), באזור דרום תל אביב לפגישה עם התושבים וסיור במוסדות חינוך באזור במטרה לראות מקרוב את המצב המורכב עמו הם מתמודדים.

השר התייחס לבעיית המסתננים הבלתי חוקיים ואמר "הגעתי לפגישה וסיור עם תושבי דרום ת״א מכיוון שהבעיה לא נפתרה עדיין. יש כאן מדינה בתוך מדינה, והממשלה לא יכולה שלא לטפל בבעיה על ידי טמינת הראש באדמה. אנחנו לא מתכוונים לוותר, יש לנו חובה מוסרית ואחריות ציבורית ואנחנו הולכים לפתור את הבעיה הזו". עוד הוסיף בנט כי "הזמן עובר ועובר ויש ניסיון למסמס את זה, אבל בפועל הסבל של תושבי דרום ת"א נשאר כשהיה. הגעתי היום לחזק את התושבים ולהעביר מסר ברור – המאבק לא נגמר, הוא בעיצומו".

על פסקת ההתגברות אמר, "מי שחשב שוויתרנו על פסקת ההתגברות – שיחשוב שוב. מדובר באחד המהלכים המשמעותיים שיחזק את המשילות ויעצים את אמון הציבור בבית המשפט שהולך ונשחק. לפני מספר שבועות ראש הממשלה אמר שהוא ייקח על עצמו את הטיפול בפסקת ההתגברות. זזנו הצידה, נתנו את הזמן, אבל בינתיים הדברים לא מתקדמים. לכן, אני אעלה את סוגיית פסקת ההתגברות וטיפול כולל בדרום תל אביב בישיבת ראשי הקואליציה כבר ביום ראשון הקרוב. הגיע הזמן לפעול".

שפי פז, מראשי המאבק של תושבי דרום תל אביב אמרה: "למאבק שלנו יש שני צדדים – האחד הוא מאבק בהוצאת המסתננים מהשכונות והשני הוא חיזוק הקהילה הישראלית. אנשים עוזבים כל הזמן, נשברים ועוזבים. יש להחזיר לאנשים את תחושת הבטחון ותחושת הכבוד העצמי", עוד הוסיפה כי: "אין ביטחון בשכונה מכיוון שלמשטרה אין מה לעשות: סגרו את מתקן חולות, בתי המשפט לא משתפים פעולה ורשות ההגירה לא בשטח".

חיים גורן, יו"ר סיעת הבית היהודי בתל אביב יפו וחבר במטה מאבק שכונות הדרום אמר לשר כי: "היכולת שלנו כתושבים ישראלים להחזיק פה מעמד תלויה הרבה בכל מה שתעשו בממשלה לחיזוק הקהילה ומוסדות החינוך בשכונות. החינוך בדרום תל אביב נפגע קשות מבעיית ריכוז הקהילה הזרה".

חברת מועצת העיר, סוזי כהן צמח: "אני מעריכה את קיום הביקור ומקווה שביקורו של השר בנט יוביל למענה הולם לבעיית המסתננים בדרום תל אביב ובדגש על מוסדות החינוך בשכונות״.

מיכאל דימנשטיין

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]