ליברמן: "רואים שיפור כלכלי מתמיד בכל הפרמטרים ביו"ש ומצד שני - ירידה בכל הפרמטרים בעזה" - 0404
ליברמן: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

ליברמן: "רואים שיפור כלכלי מתמיד בכל הפרמטרים ביו"ש ומצד שני – ירידה בכל הפרמטרים בעזה"

שר הביטחון, אביגדור ליברמן נאם בתום ביקורו באוגדת איו"ש. בין היתר, דיבר השר על מצבו הבריאותי של אבו מאזן והיום שאחריו, על התקיפות בסוריה וכן על השיפור במצב ביו"ש.

ליברמן: "קודם כל אני עוד פעם מנצל את הזדמנות להביע הערכה לחיילי צה"ל שעושים ימים כלילות על מנת שעם ישראל יוכל להמשיך בשגרה בשקט ובביטחון ולהתעסק בדברים שבאמת חשובים. המצב הכללי הוא לא מובן מאליו, כל יום מצליחים פה מול ניסיונות פיגוע וטרור ויש הצלחות גדולות לכל כוחות הביטחון ביחד. כולם שותפים: הצבא, שירות הביטחון הכללי, המשטרה ובאמת אנו רואים את כל המערך שלנו עובד כיחידה אחת המביאה תוצאות, יש לנו על מי לסמוך.

אני רוצה גם לציין שאנחנו בתקופה מאוד לא פשוטה גם כאן ביהודה ושומרון. התחלנו את חודש הרמאדן ואנו רואים את מה שקורה בתוך הרשות ורואים גם לצערי למעשה שתי תופעות מנוגדות. מצד אחד, עכשיו עברנו על כל הפרמטרים הכלכליים ואנחנו רואים ביו"ש שיפור פשוט מתמיד משנה לשנה ומחודש לחודש. רואים עלייה בייצוא ובייבוא, בהכנסות ובכל פרמטר אפשרי.

ומצד שני, אנו רואים ברצועת עזה ירידה. אותם פרמטרים מראים ירידה מתמדת, ולכן אני מציע לתושבי עזה לשאול את עצמם – למה יש שיפור מתמיד ביו"ש ולמה יש התדרדרות ברצועת עזה, והתשובה היא הנהגת חמאס. יחד עם זאת אני רואה בחומרה רבה את כל הניסיון לדרדר את המצב במישור המדיני והפנייה לבית דין בינלאומי בהאג, ההליכה למוסדות בינלאומיים ובקשות להתקבל לכל מיני ארגונים בינלאומיים בניגוד לכל ההבנות והסיכומים עם ישראל וארה"ב – כל זה מדרדר.

גם החלטה להעביר תשלומים ישירות ממוסדות הרשות למחבלים ולמשפחות המחבלים, תשלומים שעוברים ישירות מחשבונות של הרשות לאותה מחבלים, זה דבר בלתי מתקבל על הדעת. אז לכן מצד אחד מה שתלוי בישראל אנו עושים, וכל אחד שיעבור על הנתונים הכלכליים יבין עד כמה המצב ביו"ש הרבה יותר טוב מכל מקום אחר בעולם במקום בו יש ערבים.

ומצד שני המגמה הפוכה, מה שתלוי בצד הערבי, מה שאפשר לדרדר בזירה הבינלאומית, מנסים לדרדר. בסופו של דבר זה לא יביא לשום דבר טוב קודם כל לערבים, ואני מציע להם באמת להתמקד בשיתוף פעולה ובניסיון להמשיך ולשפר את המציאות האזרחית ביו"ש".

כשנשאל על היום שאחרי אבו מאזן, השיב השר: "אני לא יודע על נפילתו, אני לא רואה שמישהו מפיל אותו. זה עניין ערבי ואנחנו כמובן עוקבים ולא חיים בפלנטה אחרת, אבל בסופו של דבר יש הנהגה ערבית ויש פה הרבה אנשים וזה אחריות שלהם".

כשנשאל על התקיפות בסוריה ועל איראן השיב, "לגבי סוריה, מה שרק אנחנו יכולים להגיד פעם נוספת ואני חוזר ואומר: אין לנו שום עניין להסלים. אין לנו שום עניין בעימות על אדמת סוריה, אך יחד עם זאת לא נרשה התבססות איראנית. אמרנו ועשינו ואם נראה המשך ניסיונות להתבסס, נפעל עוד פעם. אני חושב שהעמדה שלנו היא ברורה ועקבית וגם הפעילות היא מאוד ברורה ועקבית". (צילום: ארכיון).
 

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]