הטרור החקלאי: צמיגים בוערים הושלכו למטעי כפר עציון וגרמו לשריפת ענק - 0404
צילום: ירון רוזנטל

הטרור החקלאי: צמיגים בוערים הושלכו למטעי כפר עציון וגרמו לשריפת ענק

מחבלים ערבים ממשיכים בפיגועי ההצתה במטעי כפר עציון.

ימים ספורים לפני פסטיבל הדובדנים המסורתי, הציתו ערבים את מטעי הדובדנים ב"אוכף המוכתר" בקיבוץ כפר עציון. השריפה השתוללה במשך זמן רב עד שהושגה שליטה עליה, הותירה על פי הערכות ראשונות נזקים רבים ומשמעותיים. הצתה זו מצטרפת לגל הצתות וניסיונות הצתה שאירעו באיזור בתקופה האחרונה ולגניבת עשרות טונות של דובדבנים מהמטעים.

בסוף שבוע הבא אמור להיערך במקום פסטיבל הדובדבנים המסורתי של גוש עציון זו השנה ה-17, בכל שנה מושך אליו הפסטיבל אלפי מבקרים שנהנים מקטיף הדובדבנים ומשלל פעילויות משפחתיות.

ירון רוזנטל מנהל בית הספר כפר עציון אמר כי מדובר בהצתה הגדולה ביותר שהיתה כאן בשנים האחרונות, "לראות דובדבנים שרופים זה נורא"

כזכור, רק בתחילת חודש מאי פורסם בחדשות 0404 על הצתה מכוונת נוספת שנגרמה ע"י צמיגים בוערים שהושלכו למטעים.

שלמה נאמן, ראש מועצת גוש עציון: "אנו עדים למתקפות מאורגנות על ידי פורעים ערביים בחקלאיים יהודיים שחוזרות ונשנות. לא מדובר כאן בבני נוער משועממים אלא לא פחות מפגיעה חמורה בעם ישראל ובריבונות ישראל. לא יתכן שחקלאי יהודי לא יוכל לעבד את אדמתו.

הפורעים ממשיכים את ניסיונם המסורתי לנשל את אנשי גוש עציון מאדמתם, ואנו מכריזים בפה מלא שהם יימצאו אותנו כאן עומדים על ערכינו ועל אדמתינו לנצח. רשויות המדינה ובראשם בית המשפט ששיחרר רק לפני מספר ימים את הפוגעים בחקלאיי ישראל לאחר שנעצרו על ידי כוחותינו בעמל רב, נדרשים לפעול במיידית להשלטת שלטון החוק. חקלאיי גוש עציון וכפר עציון אינם הפקר".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]