המשטרה גררה כלי רכב בניגוד לחוק ביצהר ונאלצה להשיבם. תושבים: "בחווארה המשטרה לא פועלת" - 0404

המשטרה גררה כלי רכב בניגוד לחוק ביצהר ונאלצה להשיבם. תושבים: "בחווארה המשטרה לא פועלת"

לאחר שנגררו אמש (ב') על ידי המשטרה באופן לא חוקי ממוסך ביצהר, הוחזרו כלי הרכב על ידי שוטרי יס"מ וימ"ר.

באירוע שהתרחש בשעות הבוקר הגיעו עשרות שוטרים ללא צווי החרמה, עם מספר משאיות גרר ליישוב יצהר. השוטרים גררו רכבים שונים ברחבי היישוב. בשלב מסויים הגיעו השוטרים יחד עם הגרר לשטח מוסך רכבים ביצהר שבבעלות פרטית של תושב היישוב.

השוטרים התבקשו לסגת מהשטח המוסך על ידי בעל המוסך תוך שהוא מסביר להם כי מדובר בשטח פרטי וברכבים שמיועדים לחלפי רכב. השוטרים סירבו לעזוב את המקום ונכנסו לשטח המוסך ללא הסבר וללא סיבה ברורה. בשלב מסויים גררו השוטרים שני כלי רכב מהמוסך שהיו כאמור מיועדים לפירוק ולחלפים.  

עו"ד מנשה יאדו מארגון "חוננו", שמייצג את בעל המוסך, פנה במכתב דחוף ליועמ"ש ימ"ר ש"י, יאדו כתב כי מדובר בכניסה לשטח פרטי בלא צו ושלא כדין. "יש להניח כי הפרה כה ברוטאלית וגסה של החוק נעשית בגינוי מלמעלה".

לאחר דין ודברים ולחצים, ולאחר שהבינו במשטרה כי ביצעו פעולה בלתי חוקית החליטה היועצת המשפטית כי כלי הרכב יוחזרו. בשעות אחר הצהריים הגיעו כוחות משטרה יחד עם הגרר והשיבו את כלי הרכב למקומם.

עו"ד מנשה יאדו: "החרמת כלי הרכב מהמוסך היתה לא חוקית לא חוקתית ובוצעה בניגוד לכללי מנהל תקין, ומעל הכל היתה אכזרית, לא מוסרית ולא הוגנת. התערבות דחופה שלנו גרמה למשטרה להשיב את כלי הרכב למוסך, אך מעשה כזה לא אמורה המשטרה אפילו לנסות לעשות".

בתוך כך, ברחבי היישוב הוחרמו מספר כלי רכב נוספים אשר הוצאו מכלל שימוש ועמדו ברחבי היישוב. אחד מהרכבים הינו רכב של משפחה אשר עומד בסמוך לביתם ומשמש כבר כעשור כמחסן.

במקרה נוסף גררו השוטרים רכב ממשפחה נוספת, ורק לאחר שהגיעו לשער היישוב ולאחר דין ודברים השיבו השוטרים את הרכב לבעליו.

תושבים ביישוב כינו את הפעולה כתג מחיר משטרתי: "מדובר בתג מחיר משטרתי, מגיעים עשרות שוטרים, ומתחילים בניגוד לחוק לאסוף רכבים ללא צוים וללא סמכות כאילו אין למשטרה מה לעשות. בכפר חווארה מתחת ליצהר יש ג'ונגל – חוקי התנועה נרמסים, מכוניות ומשאיות חונות באמצע הכביש, רכבים ללא מספר שלא נדבר על טסט וביטוח – שמה לא תראו את המשטרה פועלת, מה שחשוב זה להחרים רכב שמשמש מחסן ביישוב יצהר", מסר אחד התושבים. (צילום: יוסף פריסמן).

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]