איך בוחרים תאורה לבית - 0404
איך בוחרים תאורה לבית pixbay

איך בוחרים תאורה לבית

עיצוב או שיפוץ בית, הוא תהליך אשר כולל עיסוק בפרטים גדולים יותר ומנגד, בפרטים לכאורה קטנים, אך חשובים מאוד. כך למשל, בעבר, כאשר עסקו בעיצוב הבית, ראו בתחום התאורה לבית תחום פונקציונאלי בלבד, אשר רלוונטי לצורך הארה מספקת. אולם כיום, הגישה השתנתה ומרבית מעצבי הפנים והאנשים מבינים כי התאורה לבית היא הרבה מעבר לדבר אשר רלוונטי ליצירת אור גרידא.

תאורה נכונה יוצרת אווירה. לכן, חשוב מאוד לבחור את התאורה הנכונה לכל חדר וחדר בבית, על מנת שהיא תסייע ביצירת האווירה המתאימה והרלוונטית לכל חדר.

חשיבותה של תאורה נכונה לבית

כאמור, בעבר לא ייחסו ערך וחשיבות רבים מדי לתאורה שבבית. התאורה הייתה רלוונטית לצורך הארת החדר במידה מספקת ותו לא. כיום, רבים מבינים שהתאורה אשר מתקינים בחדר יוצרת בו את האווירה וכן, שגופי התאורה המוצבים בחדר מהווים פריט דקורטיבי לכל דבר. לכן, יש לבחור בצורה הטובה ביותר את התאורה לכל חדר בבית.

חדר הסלון לדוגמא חייב להיות חדר המואר באופן מספק הן בשעות היום והן בשעות הלילה, לכן התאורה שתיבחר עבורה תהיה תאורה חזרה שתשרה אווירה נעימה וחמימה בסלון בכל שעות היום. המטבח איננו דורש תאורה יותר מדי משמעותית במרבית שעות היום ולכן, חשוב לבחור תאורה אשר ניתן לכוונן באופן הנכון בכל עת במטבח. ניתן לשלב מספר גופי תאורה במטבח באזורים שונים שבו, על מנת להאיר רק את החלק הנחוץ במטבח בכל עת.

כיצד בוחרים תאורה לבית בצורה נכונה

כאשר מדובר על תאורה לבית, הרי שניתן לחלק את הדבר לשני חלקים מרכזיים: גוף התאורה אשר יבחר לכל חדר בבית והמנורה אשר תבחר להאיר בגוף התאורה. כיום ישנם מגוון גופי תאורה המוצעים לכל, אשר יש לבחור אותם בהתאם לאופן העיצוב של כל חדר ובהתאם לדקורטיביות של כל אחד מהם. חשוב מאוד שגוף התאורה ישתלב באופן הרמוני בחדר, בהתאם לקוי העיצוב הדומיננטיים ביותר, בהתאם לצבעיו, גודלו ועוד.

ישנם גופי תאורה צמוד קיר, גופי תאורה תלויים, גופי תאורה עומדים ועוד. אין ספק שהמגוון הרחב בתחום גופי תאורה מאפשר לכל אדם למצוא את גופי התאורה המתאימים ביותר לביתו.

ומה לגבי נורות?

הדבר החשוב ביותר בתחום התאורה מעבר לגופי התאורה הוא כמובן הנורות שיבחרו לצורך הארת כל חדר בבית. כיום ידוע לכל שהנורות הטובות ביותר עבור הארת הבית הן נורות לד. מדובר על נורות לד אשר לא פועלות באמצעות חום. נורות לד הן נורות חסכוניות, איכותיות ובעיקר מסיבות אור משמעותי מאוד.

ניתן לרכוש כיום נורות לד המפיקות אור חלש יותר או חזק. חשוב מאוד להתאים את אופי וגודל הנורה לכל חדר ולכל גוף תאורה שבו היא אמורה להיות ובו היא אמורה להאיר. על תאורה לבית אין ספק שלא כדאי להתפשר. נורות לד מהוות כיום את הנורות האידיאליות לצורך יצירת אור איכותי ויצירת אווירה נדרשת בכל חדר וחדר בבית.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]