הילדים נאלצו להשתתף בטקס לזכר מחבלי חמאס שחוסלו - הוריהם זועמים - 0404
הילדים נאלצו להשתתף בטקס לזכר מחבלי חמאס שחוסלו – הוריהם זועמים צילום מסך

הילדים נאלצו להשתתף בטקס לזכר מחבלי חמאס שחוסלו – הוריהם זועמים

סערה בקרב יהודים הורי ותלמידי בית הספר התיכון היוקרתי ביקון שבניו יורק בעקבות דקת דומייה לזכר 60 המחבלים (מתוכם לפחות 50 מחבלי חמאס), "קרבנות ההפגנות", שחוסלו על ידי כוחותינו בשבוע שעבר.

חלק מההורים מחו נגד המחווה, המהווה לטענתם נקיטת עמדה מצד בית הספר בסוגיה שנויה במחלוקת. מנהלת בית הספר סירבה להתייחס.

"אני נסער מאוד. לא שלחתי את הילד שלי לבית ספר ציבורי בניו יורק כדי שיתפלל עבור פעילי חמאס", אמר אחד מהורי התלמידים היהודים בבית הספר ל"ניו יורק פוסט". "אני לא חושבת שאף בית ספר צריך לקיים דקת דומיה לזכר טרוריסטים. מה אם אלה היו מחבלי דאעש?", אמרה אמו של אחד מהתלמידים, יהודיה אף היא.

ארגון ציוני אמריקה הודיע כי הוא יישלח מכתב לבית הספר ובו ידרוש ממנו התנצלות. "זה חוסר כבוד להתאבל על מחבלי חמאס", אמר מורטון קליין, נשיא הארגון.

"כתלמידה יהודיה, הרגשתי שהרבה מחבריי היהודים הרגישו מוזר כשדקת הדומייה התחילה", סיפרה סופי סטיינברג מברוקלין. "הם לא ידעו איך להרגיש בסיטואציה כזאת ואיך להשתלב בה".

לא מדובר בפעם הראשונה שבה בית הספר היוקרתי שבשכונת הלס קיצ'ן שבמנהטן נתפס כמזוהה עם צד פוליטי מסוים. חלק מתלמידיו השתתפו בהפגנות שהתקיימו בנובמבר 2016 נגד בחירתו של דונלד טראמפ לנשיאות ארצות הברית, באישור מוריהם. "אני חושבת שזה טבעו של בית הספר 'ביקון' – לא לפלג, אבל להעלות סוגיות שאף אחד לא רוצה לדבר עליהן", הוסיפה סטיינברג.

תלמידה אחרת טענה כי דקת הדומייה התקיימה כמו משום מקום, מבלי שתינתן התייחסות נרחבת יותר לנושא. "הייתי רוצה שיתנהל דיון אחרי כן", אמרה פורצ'ון נדומבו, תושבת במנהטן.

מנהלת בית הספר רות לייסי לא הגיבה לטענות. ממחלקת החינוך בעיריית ניו יורק נמסר: "אנחנו תומכים במעורבות אזרחית בקרב התלמידים, ומעודדים בתי הספר לייצר סביבה מכילה שבה התלמידים יוכלו לדון באופן מכבד בעניינים שעל סדר היום".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]