שלב חדש במלחמה בבניה הבלתי חוקית – קנסות מנהליים במאות אלפי שקלים. נתניהו: "סוף להפקרות" - 0404
שלב חדש במלחמה בבניה הבלתי חוקית – קנסות מנהליים במאות אלפי שקלים. נתניהו: תנועת רגבים

שלב חדש במלחמה בבניה הבלתי חוקית – קנסות מנהליים במאות אלפי שקלים. נתניהו: "סוף להפקרות"

ועדת הפנים והגנת הסביבה אישרה היום (ב') קנסות מנהליים בסכומים של עד 600 אלף שקלים לעבירות של בניה בלתי חוקית, שימוש לא חוקי או הפרת צווי הריסה.

זאת, בהמשך לרפורמה הכוללת שהוביל ראש הממשלה, בנימין נתניהו, באפריל 2017 בתחום אכיפת דיני התכנון והבניה.

כזכור, הרפורמה כללה שינוי מדיניות של מעבר מאכיפה פלילית לאכיפה כלכלית, במטרה לאפשר אכיפה אפקטיבית ומהירה ולהמנע מהליכים ממושכים שנמתחים על פני שנים בבתי המשפט.

כך, לדוגמה בחודשים האחרונים החלה היחידה הארצית לאכיפת דיני התכנון והבניה להחרים ציוד הנדסי, כגון טרקטורים ומשאבות בטון, המשמשים לבניה לא חוקית.

הקנסות יינתנו על ידי מפקחים מטעם המדינה או מפקחים של ועדות מקומיות עצמאיות וגובה הקנס יקבע בהתאם להיקף הבניה הבלתי חוקית ובהתאם למידת הרגישות של השטח, דוגמת שטחים הנכללים בשמורות טבע, חופי ים, תשתיות לאומיות וכו'.

ראש הממשלה, בנימין נתניהו: "לאחר שנים בהן תחום התכנון והבניה התנהל כמערב פרוע, שמנו סוף להפקרות. הממשלה בראשותי הובילה רפורמה מקיפה בתחום האכיפה, והיום השלמנו את השלב האחרון שכולל קנסות מנהליים בסכומים חסרי תקדים לעברייני תכנון ובניה. החוק חל על כולם ללא יוצא מן הכלל, גם כשמדובר בבניה לא חוקית".

מנכ"ל משרד רה"מ, אלי גרונר: "הרפורמה שהעבירה הממשלה בנושא האכיפה, מאפשרת תגובה מהירה של הרשויות. נגמרו הזמנים בהם עד שהמערכת התפנתה לטפל בעבריין, כבר הושלמה הבנייה ואוכלס המבנה. התקנות שאשרה היום ועדת הפנים משלימות את המהלך ההיסטורי". (בתמונה: בניה בלתי חוקית, ארכיון).

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]