נשיא המדינה חתם על בקשת החנינה של הזמר קובי פרץ - 0404
נשיא המדינה חתם על בקשת החנינה של הזמר קובי פרץ מארק ניימן, לע״מ

נשיא המדינה חתם על בקשת החנינה של הזמר קובי פרץ

נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, החליט לאמץ את המלצתה של שרת המשפטים, איילת שקד ולהקל בעונשו של הזמר קובי (יעקב) פרץ, במסגרת המתווה המיוחד לשנת ה-70 לישראל.

על פי החלטת הנשיא תקוצר תקופת מאסרו, כך שיוכל לעמוד בפני ועדת השחרורים, שתשקול את שחרורו ברשיון, בחלוף מחצית מתקופת מאסרו בחודש יולי 2018. בהחלטת הנשיא נקבע כי ההקלה בעונש מותנית בתשלום הקנס שהוטל עליו על ידי בית המשפט.

כזכור, במסגרת המתווה המיוחד לשנת ה-70, נעשה על ידי הנשיא שימוש רחב מן הרגיל בסמכות החנינה לאסירים בעלי מאפיינים ייחודיים, ובהם אסירים המרצים מאסר ראשון של עד שנתיים מאסר והחלטת הנשיא התקבלה במסגרת מתווה זה.

כזכור, הנשיא החליט שלא לחתום על בקשת חנינתו של לוחם צה״ל לשעבר, אלאור אזריה שהשתחרר לפני כשבועיים לאחר ריצוי של כשני שלישים מתקופת מאסרו וזאת לאחר שבקשת חנינתו הוגשה לנשיא פעמיים על ידי עורך דינו, יורם שפטל. כל זאת למרות שעל בקשת חנינתו חתמו כ-55 חברי כנסת.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]