מזעזע: הוחרמו 5 כלבים שהוחזקו בתת תנאים ונמנע מהם טיפול רפואי בכוונה - 0404
מזעזע: הוחרמו 5 כלבים שהוחזקו בתת תנאים ונמנע מהם טיפול רפואי בכוונה

מזעזע: הוחרמו 5 כלבים שהוחזקו בתת תנאים ונמנע מהם טיפול רפואי בכוונה

מפקחי משרד החקלאות החרימו חמישה כלבים בבאר שבע. הכלבים הוחזקו בתנאים לא ראויים, ובניגוד לחוק צער בעלי חיים, והם סובלים מהזנחה קשה, דלקות ובעיות עור קשות כתוצאה מסביבת החזקתם. בנוסף, מנעה בעלת הכלבים טיפול רפואי מהכלבים, כאשר נזקקו לו. מדובר בשני כלבים בוגרים בגילאי 4-3 שנים ו-3 גורים בני כ-4 חודשים.

מעבר לתנאי ההחזקה הלא ראויים, חלק מהכלבים לא היו מחוסנים נגד כלבת. מפקחי משרד החקלאות פינו את הכלבים למתקן מוגן של משרד החקלאות לטיפול וחיסון. לפעילות קדמו ביקורות שנערכו במקום בעקבות תלונות שהתקבלו אצל הווטרינר הרשותי בבאר שבע על כליאה והזנחה של כלבים. בביקורות נמצא כי מצבם של הכלבים מדאיג ומצב הדירה חמור מאוד ואינו ראוי להחזקת כלבים (או בני אדם).

על פי הממצאים החזקת הכלבים הייתה בתת-תנאים, לכלוך וזוהמה, בעלת הכלבים נועלת את הכלבים בבתים ובאתרים שונים בעיר, ובכל פעם שמגיעים מפקחים בכדי לבדוק את התלונות, היא מעבירה את הכלבים לכתובת אחרת בעיר, חלקן מקומות נטושים.

בכל אתרי ההחזקה של הכלבים מפוזרות שלוליות של שתן וצואה על הרצפה והרהיטים, יש סירחון חזק וניכר כי אין מוציאים את הכלבים כלל לטיולים. האמוניה המופרשת בצרכים גורמת לגירוי וצריבה בעיניים ובדרכי הנשימה לבעלי חיים ולאדם, בנוסף פרעושים והיגיינה ירודה תורמים להתפתחות מחלות, העוברות גם לבני אדם ומסכנות את דיירי הדירה, ואת השכנים. בנוסף, שללה בעלת הכלבים טיפול רפואי מהכלבים, כאשר הם נזקקו לו. נראה כי הכלבים סבלו מהזנחה ממושכת ויש חשש לבריאותם. 

לבעלת הכלבים שעוכבה לחקירה, היסטוריה רצופה בליקויים בהחזקת כלבים, והיא מוכרת למפקחי המשרד, אשר בעבר כבר הוצאו מרשותה כלבים, כיוון שהוחזקו בתנאים לא סבירים. (בתמונות: הכלבים שהוחרמו. צילום – דוברות משרד החקלאות)

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]