לאחר שזומן לשיחת נזיפה, הממונה הטורקי נדרש להציג תעודות בכניסה - 0404
לאחר שזומן לשיחת נזיפה, הממונה הטורקי נדרש להציג תעודות בכניסה ממשלת צ'ילה, ויקיפדיה

לאחר שזומן לשיחת נזיפה, הממונה הטורקי נדרש להציג תעודות בכניסה

הממונה הטורקי בשגרירות בתל אביב זומן למשרד החוץ לשיחת נזיפה שם בכניסה הוא התבקש להציג תעודות. 

בהודעה שהפיץ משרד החוץ הוסבר כי הרקע לשיחת הנזיפה היא יחס בלתי הולם לשגריר ישראל איתן נאה בשדה התעופה ע"י בידוק בטחוני מחמיר, בנוכחות מכוונת של התקשורת המקומית.

"השיחה התקיימה עם מנהלת מחלקת אירופה במשרד החוץ, איריס עמבור, שהביעה בפני הממונה את מחאתנו החריפה על ההתנהלות התורכית השערורייתית, והוסיפה כי ישראל לא תוכל לסבול התנהגות כזו אל נציגיה. התנהגות זו מהווה הפרה בוטה של קוד ההתנהגות הדיפלומטי הנהוג בין מדינות. עמדתנו זו הובהרה גם ישירות לרשויות באנקרה". נמסר ממשרד החוץ.

כזכור, נשיא טורקיה, ארדואן, צייץ בחשבון הטוויטר שלו: נתניהו הוא ראש הממשלה של מדינת אפרטהייד שתפסה אדמות של אנשים חסרי מגן במשך 60 שנה ויותר תוך הפרה של החלטות האו"ם. יש לו דם של פלסטינים על הידיים ולא יכול לכסות פשעים על ידי התקפה על טורקיה. 

נתניהו הגיב לארדואן ואמר: "ארדואן הוא בין התומכים הגדולים של חמאס ומכאן שאין ספק שהוא מבין היטב בטרור ובטבח. אני מציע לו לא להטיף לנו מוסר״.

 

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]