נתניהו בפתיחת שגרירות גואטמלה בירושלים: "תודה לך, ג'ימי, ברוך הבא לירושלים. ברוך הבא לישראל" - 0404
נתניהו בפתיחת שגרירות גואטמלה בירושלים: חיים צח, לע"מ

נתניהו בפתיחת שגרירות גואטמלה בירושלים: "תודה לך, ג'ימי, ברוך הבא לירושלים. ברוך הבא לישראל"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו השתתפו בטקס פתיחת שגרירות גואטמלה שהתקיים היום (רביעי), בירושלים. 

נתניהו: "זאת התחלה של משהו יוצא מן הכלל, למעשה התחלה מחדש של משהו יוצא מן הכלל, וזה היחסים בין גואטמלה וישראל. אני מבקש, בשמי ובשם רעייתי, לברך אתכם, הנשיא ג'ימי מוראלס ורעייתו, בברכה מיוחדת לרגל בואכם לירושלים וברכה מיוחדת לכל הפמליה שלך, נציגים מכובדים מגואטמלה, שרת החוץ סנדרה חובל, השרים שנמצאים כאן וחברי הקונגרס, האורחים שהגיעו לכאן מרחבי העולם. שרי ממשלה ישראלים, סגני שרים, חברי כנסת, שגרירים, השגריר פרידמן והגברת פרידמן מארה"ב.

זה הולך יד ביד. לפני יומיים פתחנו את השגרירות האמריקנית בירושלים, וזה לא מקרי שגואטמלה היא בין המדינות הראשונות שפותחות את השגרירות שלהן בירושלים. תמיד הייתם בין הראשונים. תמיד.

הייתם המדינה השנייה שהכירה בישראל, אבל היה לכם תפקיד מאוד חשוב בתהליך זה, כיוון שהשגריר שלכם באו"ם, חורחה גרנדוס, היה פעיל מאוד באותם ימים במאמץ לשכנע מדינות באו"ם לתמוך בהחלטת החלוקה שהיוותה למעשה את ההכרה של האו"ם במדינה היהודית.

לכבודו ולכבוד מאמציה של גואטמלה באותם ימים, ישנו רחוב גואטמלה כקילומטר מכאן, בירושלים. יש רחוב גואטמלה בהרבה מאוד רחובות קהילות בישראל כיוון שאנחנו זוכרים את החברים שלנו, וגואטמלה היא חברה שלנו, כאן ועכשיו.

אנחנו חולקים הרבה מאוד יעדים והרבה מאוד ערכים. אף על פי שנראה שאנחנו רחוקים, אנחנו לא באמת רחוקים, כיוון שאתם השגתם את חירותכם ב-1821, אבל הרעיון של חופש, הקונספט של חופש אנושי התחיל כאן בעיר הזאת, בה הנביאים הגדולים אמרו שכל בני האדם, גברים ונשים, נולדו שווים בעיני אלוהים.

זה לב ליבו של רעיון החירות. זה גם לב לבו של המשפט. הוא התחיל בירושלים. היהדות התחילה בירושלים, הנצרות התחילה בירושלים, וזה עיקרון משותף שמאפשר לנו להתקדם לתחומים רבים של מודרניות, טכנולוגיה, שגשוג. יש לנו ברית של שגשוג.

אנחנו הולכים לשוחח על כך בהמשך היום, אבל כבר התחלנו לעבוד על זה. ברוח זאת של ידידות ואחווה משותפת, אנו מקבלים אתכם בברכה בירושלים לפתיחת השגרירות. אני מצפה לדון עמך בדרכים הפרקטיות לקדם את הידידות והברית בינינו, אבל היום אני רק רוצה לומר עד כמה אני שמח לקבל אתכם כאן, ואני חושב שאנחנו צריכים עוד רחובות על שם גואטמלה, וגם יהיו לנו כאלה.

תודה לך, ג'ימי, ברוך הבא לירושלים. ברוך הבא לישראל. ודבר אחד נוסף, כיוון שאני רוצה שיהיו עוד כמה רחובות על שם ישראל בגואטמלה, ביקורי הבא באמריקה הלטינית יעבור דרך גואטמלה, בהזמנתך האדיבה".

   

עיריית ירושלים האירה אמש (שלישי) את חומות העיר העתיקה בדגל גואטמלה כמחווה למדינה לרגל העברת שגרירותה לירושלים מחר. לצד הדגל נכתב: "תודה לך הנשיא ג'ימי מוראלס". 

ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, בירך על העברת השגירות לבירה, "שגרירות גואטמלה, ברוכה הבאה לירושלים. אני מודה לנשיא גוטמאלה ג'ימי מוראלס על החלטתו האמיצה ושמח לחנוך מחר את השגרירות בבירת ישראל". ברקת צירף קריאה ליתר מדינות העולם, "אני קורא למדינות נוספות להצטרף לארה"ב וגוטמאלה, לעשות את הדבר הנכון ולהעביר את השגרירויות לבירת ישראל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]