גורם בפרקליטות על תיקי נתניהו: ״חלק מהחומר רכילותי - לא בטוח שיש במה להאחז משפטית״ - 0404
גורם בפרקליטות על תיקי נתניהו: ״חלק מהחומר רכילותי – לא בטוח שיש במה להאחז משפטית״ איציק הררי, דוברות הכנסת

גורם בפרקליטות על תיקי נתניהו: ״חלק מהחומר רכילותי – לא בטוח שיש במה להאחז משפטית״

פרסום ראשון בחדשות 20 וחדשות 0404: גורם בפרקליטות מעריך כי לא יוגשו כתבי אישום נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו בתיקי החקירה 1000 ו-2000.

הגורם הבהיר כי קיימים פערים בחומרי החקירה מבחינת עדויות ואמירות מול ראיות: ״החומרים חלולים, יש פערים גדולים בין אמירות לבין ראיות. חלק מהחומר הוא לא יותר מרכילות שלא תוכל לבוא בפני בית המשפט. אין ספק שחלק מהדברים מצריכים השלמת חקירה וגם אז, אני לא בטוח שיהיה במה להאחז מבחינה משפטית״.

הגורם הוסיף ואמר: ״יש בחומרים חלק שלא נחשף לציבור ופרטים שלא פורסמו עד היום, אך גם בהם אין לטעמי ראייה שיכולה להביא להרשעה. יש צורך בבדיקות נוספות, בהשלמות. בכל מקרה, הסיפור הזה יימשך עוד חודשים״.
 
על עבודת המשטרה אמר הגורם: ״אסור לזלזל בעבודת המשטרה. המשטרה בהחלט הקיפה את התיקים ובנתה מארז שלם ומורכב, אך בסופו של דבר תפקיד היועץ המשפטי לממשלה הוא לבדוק את פנים האריזה וככל שנוברים פנימה, מתגלה קושי משפטי״.
 
הגורם סיכם כי אינו מאמין שיוגשו כתבי אישום בשני תיקי החקירה: ״אתפלא מאוד אם היועץ המשפטי לממשלה יחליט להגיש כתב אישום בתיקי 1,000 ו-2,000״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]