המשרד לעינייני ירושלים ומורשת יעניק לנשיא טראמפ את פרס 'מגן ירושלים' הראשון - 0404
המשרד לעינייני ירושלים ומורשת יעניק לנשיא טראמפ את פרס 'מגן ירושלים' הראשון עמוס בן גרשום, לע"מ

המשרד לעינייני ירושלים ומורשת יעניק לנשיא טראמפ את פרס 'מגן ירושלים' הראשון

השר לענייני ירושלים ומורשת, זאב אלקין, הכריז אמש (שני), כי משרדו החליט להעניק לנשיא ארה"ב את אות 'מגן ירושלים'.

הפרס הוא יוזמה חדשה, שהגה המשרד לענייני ירושלים ומורשת בשנה שעברה לרגל חגיגות היובל לשחרורה ואיחודה של ירושלים. מטרת הפרס להעניק אות הוקרה לאזרחים זרים שפעלו למען ירושלים המאוחדת.

הוועדה התכנסה ובחנה מועמדויות של עשרות מועמדים שהגיעו בעקבות הפרסום בתקשורת ובקרב נציגויות ישראל בחו"ל. המועמדים כללו אנשים ממגוון רחב של תחומי עיסוק ופעילות – מראשי מדינות ומדינאים, פעילים חברתיים וציבוריים וכלה בזוכי פרס נובל.

השר אלקין סיפר כי "בסופו של דבר, עקב יחודיות העיתוי ועקב פריצת הדרך המדינית יוצאת הדופן, החליטה הוועדה כי בסבב הראשון של העיטור, לשנת תשע"ח, יהיה זוכה בודד – שהוא כמובן, האיש שבזכותו אנו חוגגים השנה 'איסרו חג' ליום ירושלים, נשיא ארצות הברית, דונאלד טראמפ".

"הנימוקים לזכיה שלו הם ברורים", הסביר אלקין. "הנשיא טראמפ תרם באופן משמעותי לבירתה של ישראל בכך שהכיר בירושלים כבירת ישראל – ולא הסתפק רק בזאת אלא אף העביר את השגרירות האמריקנית באופן רשמי לירושלים בלוחות זמנים מהירים במיוחד".

"אין ספק שאירוע הזה ילמד בהיסטוריה כקו פרשת המים במעמדה של ירושלים ותשפיע רבות על מעמדה הבינלאומי של ירושלים", סיכם אלקין.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]