דגן: "אנחנו צריכים לא רק לשיר ולשמוח, אלא גם לבנות וליישב את ארץ ישראל" - 0404
דגן: מועצה אזורית שומרון

דגן: "אנחנו צריכים לא רק לשיר ולשמוח, אלא גם לבנות וליישב את ארץ ישראל"

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, העביר מסר לכבוד יום שחרור ירושלים והשומרון ואמר "יום שחרור השומרון הוא לא רק זמן לשירה וריקודים אלא גם לחשבון נפש. עד היכן הגענו והאם אנחנו ממלאים את השליחות שלנו בעולם הזה, האם אנחנו מקיימים את מצוות עשה, לבנות את ארץ ישראל".

עוד אמר דגן כי "זהו זמן של חשבון נפש. האם אנחנו עשינו הכל, האם אנחנו ממלאים את חובתנו, בדיוק כמו שאומר הרמב"ן, "וירשתם אותה וישבתם בה", שזו לא רק ברכה, זו מצוות עשה, לגור בשומרון, לגור בלב השומרון, להיות חלוצים בגב ההר, זו לא רק זכות. זו גם חובה. זו מצוות עשה. ואנחנו צריכים לחשוב, עם עצמנו כולנו, האם אנחנו נלחמים מספיק, על בניין ארץ ישראל, האם אנחנו שומעים את האדמה צועקת, לעוד בתים, לעוד ישובים, האם אנחנו שומעים את זה מספיק, האם אנחנו חושבים על זה מספיק, האם אנחנו עובדים על זה מספיק, יש לנו משימה ואנחנו קיבלנו מהקב"ה שליחות".

לסיום אמר דגן כי "שליחות של דורות כ"כ רבים, לא יכלו לחלום עליה בכלל, בדור שראה את הדבר הכי גרוע שיכול להיות, את השואה, בתוך זמן אפסי של 70 שנה, סבא שלי שאני קרוי על שמו, עונה במאוטה אוזן, אחרי שמשפחתו נרצחה באושוויץ, ואחרי 80 שנה אנחנו בונים את ארץ ישראל, אנחנו חיילים בצבא, אנחנו קצינים בצבא, מי היה מאמין לדבר כזה, זה כלום במונחים היסטורים, זה דבר שלא ייאמן. ולנו יש משימה, יש לנו שליחות ואנחנו צריכים לעשות אותה יותר טוב, אנחנו צריכים לא רק לשיר ולשמוח, אנחנו צריכים להתחזק בזה יותר. לבנות וליישב את ארץ ישראל ואת השומרון".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]