נתניהו בטקס פתיחת השגרירות: "זיכרו את הרגע, זוהי היסטוריה!" - 0404
נתניהו בטקס פתיחת השגרירות: שלמה מור, 0404

נתניהו בטקס פתיחת השגרירות: "זיכרו את הרגע, זוהי היסטוריה!"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, נאם אחר הצהריים (שני) בטקס פתיחת השגרירות האמריקנית בירושלים ואמר "זיכרו את הרגע, זוהי היסטוריה!".

נתניהו הודה לנשיא ארצות הברית,דונלד טראמפ, כמו גם לכל בעלי התפקידים בממשל האמריקני על קידום פתיחתה של השגרירות ואמר "אין לנו חברים טובים יותר בעולם, אתם עומדים לצידה של ישראל. תודה לכם!".

"הנשיא טראמפ, באמצעות ההכרה בהיסטוריה, עשית היסטוריה. כולנו נרגשים מאוד, אסירי תודה".

"בדצמבר האחרון, הנשיא טראמפ הפך למנהיג העולם הראשון שהכיר בירושלים כביתרנו והיום ארצות הברית של אמריקה פותחת את שגרירותה כאן בירושלים. תודה, הנשיא טראמפ, על האומץ לקיים את הבטחתך!".

"כולנו נרגשים מאוד, כולנו אסירי תודה , עבורי להיות כאן מזכיר זכרונות נהדרים מילדותי – גדלית כאן הייתי הולך פה בשדות , שהו יום גדול לירושלים, למדינת ישראל, יום שייחרט בזיכרוננו הלאומי לדורות".

"עבורי המקום הזה מחזיר זיכרונות אישיים אך עבור אנשינו אלו הם זיכרונות קולקטיביי- בירושלים המלך דוד ייסד את בירתנו, המלך שלמה בנה את המקדש, בירושלים גולי בבל בנו מחדש את המקדש בירושלים- המכבים השיבו את השלטון היהודי וכאן בירושלים חיילי צה"ל אמרו: הר הבית בידינו".

בסיום נאומו ברך נתניהו "ברוך אתה ה׳, אלוהינו מלך העולם, שהחיינו וקיימנו והגיענו לזמן הזה!"

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]