צה''ל: "לא נאפשר את המשך אירועי הטרור - נגיב בתקיפות בעומק הרצועה" - 0404
+
צה"ל: "לא נאפשר את המשך אירועי הטרור – נגיב בתקיפות בעומק הרצועה" רפאל חיון, 0404

צה"ל: "לא נאפשר את המשך אירועי הטרור – נגיב בתקיפות בעומק הרצועה"

דובר צה"ל, תא"ל רונן מנליס, בעקבות אירועי היום (שני), בגדר הרצועה אמר כי צה"ל לא יאפשר את המשך פעילות הטרור סמוכת הגדר ויגיב בתקיפות ככל שיידרש בעומק הרצועה.

מנליס: "החל מעשר בבוקר אנו חווים אירוע חסר תקדים בהיקפי האלימות של כ-40 אלף מפרי סדר, המספר הכי גבוהה עד היום. המאפיינים הם שונים: מחמישה הם עברו ל-12 מוקדים והם רוצים לכפות עלינו פריסה בכמה מוקדים, יש הרבה מאוד נשים בחזית ההפגנות ויש עלייה משמעותית באלימות, בקבוקי התבערה וניסיונות פיגועים.

שלושה אירועים חמורים היו במהלך היום: חוליית טרור חמושה באזור גבליה, חוליית מטענים חמושה באזור רפיח ועוד חוליות מטענים בחאן יונס. אלו אירועים משמעותיים מאוד ובכל הזירות היו חילופי אש והצלחנו לסכל אותם, בעקבות האירועים הללו צה"ל תקף חמש מטרות מחנה אימונים בגבאליה. 

צה"ל זיהה ניסיון של חמאס לדחוף את האנשים בגדר גם באמצעות תשלום ויש מידע מודיעני שלכל ראש הפגנה יש רצון לפרוץ את הגדר ולפגוע בחיילים – עד רגע זה אנחנו לא מכירים פריצה בגדר לאורך כל הרצועה.

צה"ל נחוש למנוע חצייה ופגיעות בחיי אדם ותשתיות וערוך למגוון תרחישים גם בהיבטים התקפיים. אין לנו כוונה לאפשר המשך של הפעילות טרור הזו ונגיב בתקיפות משמעותיות בעומק רצועת עזה. אנחנו נערכים לאירועים הלילה וגם מחר לאורך כל הרצועה".

דובר צה"ל