אבסורד: שגרירות ארה״ב עושה עלייה, אך בירושלים ובאיו״ש אפס בנייה - 0404
אבסורד: שגרירות ארה״ב עושה עלייה, אך בירושלים ובאיו״ש אפס בנייה אייל מס

אבסורד: שגרירות ארה״ב עושה עלייה, אך בירושלים ובאיו״ש אפס בנייה

ממשלת ישראל לא מנצלת את הזמן המועט שניתן לה להביא לשינוי אמיתי במפת ארצנו. דונלד טראמפ לא יהיה נשיא ארה״ב לעד וכל יום שחולף הוא עוד יום מבוזבז – כזה שאנו עלולים לבכות על אובדנו בעתיד.

טראמפ נתן לנו יד חופשית. הוא אינו מתערב במדיניות הפנים והחוץ שלנו. פעם אחר פעם הקפיד הנשיא האמריקני לומר כי זו ארצו של העם היהודי ואם ממשלת ישראל תרצה לעשות הסכם עם הערבים, הוא יתמוך בו. הוא הבהיר כי יתמוך בכל צעד שתעשה ישראל, גם אם לא תחפוץ בהסכם. ״הסכם נעשה כאשר שני הצדדים רוצים״ – הקפיד לומר טראמפ בכמה הזדמנויות שונות.

כאן, בארצנו היקרה, אנו ממשיכים לחגוג. חגגנו בגדול את יום ירושלים, שמחנו על העליונות הצבאית מול האיראנים בסוריה, על ההכרה האמריקנית ההיסטורית בירושלים כבירת ישראל ועל היום הגדול – העברת השגרירות האמריקנית מתל אביב לירושלים. חגגנו על שגרירויות נוספות שעושות את אותה הדרך ועל אירועים נוספים שקיבלנו במתנה במהלך תקופה כה קצרה. אין ספק שמדובר בתקופה חלומית, תקופה של ״סיעתא דשמייא״ עם שילוב פעילות מצד ראש הממשלה בנימין נתניהו.

דווקא ביום הזה חשוב להצביע על מה שלא נעשה. דווקא ביום הזה, כי כל יום שעובר, הוא בבחינת פספוס היסטורי אדיר. ממשלת ישראל לא בונה בירושלים. ממשלת ישראל איבדה כבר שנה וחצי של אפשרות לאכלס יהודים רבים ונוספים בבירתנו. ממשלת ישראל איבדה גם שנה וחצי של אפס בנייה ביהודה ושומרון. היחידות הבודדות שאושרו היו חלק מתכנית עבר ואין שום דבר חדש על פני הקרקע. היישוב עמיחי הוא העתקה של עמונה ומעבר לכך… כלום. פשוט כלום.

אם לא נקום כעת ונתחיל לבנות את ארצנו, נחיל ריבונות ונפתח את אדמתנו, נתקשה הרבה יותר לעשות זאת בעתיד. זה עכשיו, או אולי לעולם לא.

ממשלת ישראל חייבת להתעורר!

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]