פרידמן: ״לינקולן מחייך היום כשטראמפ פותח את השגרירות בעיר שכה העריץ״ - 0404

פרידמן: ״לינקולן מחייך היום כשטראמפ פותח את השגרירות בעיר שכה העריץ״

שגרירות ארה"ב עברה רשמית לבירת ישראל הנצחית. השגריר דיויד פרידמן הודה לנשיא טראמפ ואמר: "ביום הזה בדיוק לפני 70 שנה, הכריז דוד בן גוריון על עצמאות ישראל, 11 דקות אחר כך הנשיא טרומן הכיר במדינת ישראל. רבים עבדו קשה וארוכות כדי להביא את היום הזה אבל לאדם אחד אנחנו חייבים את תודתנו הנצחית – הנשיא דונלד ג'יי טראמפ.

ב-1995 חוקק חוק השגרירות האמריקנית בירושלים. החוק הזה שאושר בשנה שעברה על ידי רוב של 90-0 בסנאט – נתן מנדט להעברת השגרירות. 23 שנים עברו – והיום אנחנו מקיימים את הבטחתנו לעם האמריקני. אנחנו מעניקים לישראל את הזכות שיש לכל אומה אחרת. 

ארצות הברית ייסדה את הקונסוליה שלה בארצות הברית 100 שנים לפני הולדת ישראל – הנשיא לינקולן אמר אז לאשתו מרי: זהו הזמן שלו לנוח והביע את תקוותו לבקר בעיר הקדוש ירושלים, רבים אומרים שאלו היו מילותיו האחרונות. אני חושב שלינקולן מחייך היום כשטראמפ פותח את השגרירות בעיר שלינקולן כה העריץ".

סגן מזכיר המדינה, ג'ון סאליבן אמר בטקס כי: "אנחנו אסירי תודה לפרידמן וצוותו על התכנונים ליום החגיגי הזה, זה כבוד עבורי להיות חלק מהפמלייה הרשמית ביום כה היסטורי".

נשיא ארה"ב, דונאלד טראמפ, פנה לעוקביו בחשבון הטוויטר שלו וביקש מהם לצפות בטקס בשידור חי. עוד הוסיף טראמפ כי, "זהו יום נפלא לישראל".

הנשיא טראמפ שלח מסר מוקלט שבו אמר: "לפני 70 שנה ארה"ב תחת טרומן הייתה המדינה הראשונה להכיר בישראל היום אנחנו פותחים רשמית את השגרירות בירושלים – מזל טוב! ישראל בחרה בירושלים כבירתה, בירת העם היהודי עוד מזמנים עתיקים. שנים רבות נכשלנו בלהכיר במובן מאליו באמת הפשוטה – בירת ישראל היא ירושלים.

היום אנחנו פותחים את השגרירות באדמה העתיקה וההיסטורית של ירושלים. תקוותנו הגדולה היא לשלום. אנחנו מחויבים לכונן הסכם שלום ולשמר את הסטטוס קוו גם בהר הבית הידוע גם בשם חראם אל שריף. ארה"ב תמיד תהיה חברה גדולה של ישראל ופרטנרית לשלום, מאחלים לפרידמן בהצלחה ומושיטים יד לשלשום לישראל ולפלסטינים ולשכניהם , הלוואי שיהיה שלום ולאלוהים יברך את השגרירות הזאת, ואת ארה"ב".

שלמה מור, 0404

שלמה מור, 0404

שלמה מור, 0404

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]