הישג משמעותי בועדת הפנים: חוקים שעוברים בכנסת יחולו סמולטנית גם ביו"ש  - 0404
הישג משמעותי בועדת הפנים: חוקים שעוברים בכנסת יחולו סמולטנית גם ביו ערוץ הכנסת

הישג משמעותי בועדת הפנים: חוקים שעוברים בכנסת יחולו סמולטנית גם ביו"ש 

בעקבות התעקשותו של יו"ר ועדת הפנים ויו"ר שדולת ארץ ישראל ח"כ יואב קיש, תיקון חקיקה לבחירות המקומיות יחול סימולטנית גם על יו"ש. מדובר בהצעת חוק הבחירות לרשויות המקומיות שח"כ יואב קיש, לא איפשר להצביע עליה בשבוע שעבר עד לקבלת פתרון להחלתה גם ביו"ש. 

לאחר בחינה מעמיקה והקצאת משאבים נדרשת, משרד המשפטים התחייב בפני יו"ר הועדה כי החוק שאושר היום בועדה לקריאה שנייה ושלישית יחוקק ביו"ש עד סוף חודש מאי. 

הדיון הוא המשך לדיונים קודמים שכינס ח"כ קיש בתפקידו כיו״ר ועדת הכנסת בנושא השוואת החקיקה הסימולטנית, שבעקבותיהם ניתנה הנחיה כתובה של היועמ"ש אייל ינון לבחון את הנושא בשלב הדיונים שבין הקריאה השניה והשלישית.

ח"כ קיש: "מדובר על הישג משמעותי שהביא את המערכת המשפטית להבנה כי כללי המשחק השתנו. לא עוד איפה ואיפה בחקיקה בין הכנסת ליהודה ושומרון. למחוקק כוונה ברורה שחוקים שעוברים בכנסת יחולו סימולטנית או לאחר תקופה קצרה מאוד ביו"ש ולא אחרי תקופת זמן ארוכה המלווה בסחבת בלתי נתפסת.

הבהרתי לכל הגורמים כי כל הצעת חוק שתעבור דרך ועדת הפנים בראשותי תוחל גם ביהודה ושומרון. המטרה שזה ההליך הראוי שיקרה בכל אחת מועדות הכנסת, בכל הצעת חוק. זה המהלך הנדרש מכל מי שמאמין בשיוויון זכויות ושל כל מי שתומך בהתיישבות ביהודה ושומרון והסדרתה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]