בחסות ה״נכבה״: חמאס מתכנן נסיון פריצה המוני של הגדר. דובר צה"ל: "צה"ל ערוך ומוכן לתרחישים נרחבים" - 0404
צילום: דובר צה"ל

בחסות ה״נכבה״: חמאס מתכנן נסיון פריצה המוני של הגדר. דובר צה"ל: "צה"ל ערוך ומוכן לתרחישים נרחבים"

צה״ל משלים את היערכותו לקראת המאמץ המוצהר של ארגון הטרור חמאס לביצוע הפרות סדר אלימות וניסיונות פריצה המוניים של הגדר, בחסות יום ה״נכבה״ בימים הקרובים.

היערכות צה״ל כוללת פריסה מוגברת של מספר גדודים לוחמים בגבול עזה, יחידות מיוחדות, כוחות איסוף מודיעיניים וצלפים. כמו כן, יתוגבר פיקוד המרכז במספר גדודים לוחמים וצוותי איסוף מודיעין. במסגרת ההערכות לשבוע זה הופסקו אימוני הכוחות הלוחמים הסדירים, ומירב המאמצים יופנו להתמודדות עם הפרות הסדר האלימות.

בצה״ל מזהים כוונות לשריפת כלים הנדסיים, פגיעה בתשתיות בטחוניות על הגדר, ביניהן פילבוקסים ועמדות ״רואה יורה״, וכמו כן נסיונות חטיפת חיילים בחסות הפרות הסדר. באם יפגעו תשתיות בטחוניות, צה״ל נערך לפגיעה הדדית בתשתיות בתוך רצועת עזה.

מדובר צה"ל נמסר כי: "ארגון הטרור חמאס מוביל, מפעיל ומתזמן הפרות סדר אלימות מאוד בגבול רצועת עזה זה מספר שבועות. חמאס מנצל את הפרות הסדר לביצוע פעולות טרור בכסות ההמון, לפגוע בתשתיות הגדר ולבצע פיגועים בשטח ישראל. חמאס גורר את הציבור ברצועת עזה לאירוע אלים שלא בטובתו.

חמאס אחראי לכל מה שקורה ברצועה וממנה ולאור זאת מוטלת עליו האחראיות הכוללת לאירועים ולהשלכותיהם. צה"ל לא יאפשר פגיעה בביטחון אזרחי ישראל ובתשתיות ההגנה שלה ויממש את חובת ההגנה על אזרחי ישראל.

שליטתו של חמאס באירועים ניכרת בפעולות הסתה גלויה לאלימות, קריאה להגעה לגדר, ארגון לוגיסטי ובשליטה על המתרחש מעמדות שליטה בקרבת גדר המערכת. בימים האחרונים זוהו פעילי חמאס כשהם מפרקים עמדות אלה, לקראת יום ה״נכבה״. הפעולה מוכיחה כי חמאס מסיר את הרסנים ופועל באופן גלוי על מנת להעצים את הפרות הסדר האלימות. (בסרטון).

צה״ל שב ומזהיר את תושבי עזה מלהתקרב לגדר ולשמש כלי בידי חמאס. צה"ל ערוך ומוכן לתרחישים נרחבים ונחוש להגן על תושבי ישראל וריבונותה".

כמו כן, הטיל צה"ל באמצעות מטוסים, כרוזי אזהרה מהתקרבות לגדר, מניסיון פגיעה בה ומניסיונות לבצע טרור.

דובר צה"ל


בכרוז נכתב:

"אל תושבי עזה: בתקופה האחרונה מנהל חמאס פעילויות אלימות וטרור כנגד מדינת ישראל לאורך גבול ישראל ורצועת עזה. חמאס מסתיר את כישלונותיו הרבים ומסכן את חייכם. בזמן הזה חמאס גונב את כספיכם ובאמצעותו חופר מנהרות על חשבונכם. מגיע לכם ממשלה יותר טובה ועתיד יותר טוב. צה"ל מזהיר אתכם מהתקרבות לגדר. צה"ל נחוש להגן על אזרחי ישראל וריבונותה מול ניסיונות הטרור של חמאס בחסות הפרות הסדר האלימות, אל תתקרבו לגדר ואל תשתתפו בהצגת חמאס המסכנת אתכם".

כמו כן, מצורפים עזרים מדף הפייסבוק הרשמי של אירועי הפרות הסדר האלימות המציינים את המרחק מעזה לישובים ישראלים כמידע הנחוץ ל״מפרי הסדר״ לחדירות לישראל וליישוביה. עזרים אלה מוכיחים באופן ברור כי בכוונת חמאס לפגוע בתשתיות ביטחוניות ולחצות את הגדר באופן אלים לצורך הגעה לשטח ישראל.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]