לא עוד עובדי קבלן: אוניברסיטת חיפה הראשונה בישראל שתעבור להעסיק עובדי ניקיון בהעסקה ישירה - 0404
לא עוד עובדי קבלן: אוניברסיטת חיפה הראשונה בישראל שתעבור להעסיק עובדי ניקיון בהעסקה ישירה דוברות אוניברסיטת חיפה

לא עוד עובדי קבלן: אוניברסיטת חיפה הראשונה בישראל שתעבור להעסיק עובדי ניקיון בהעסקה ישירה

הוועד המנהל של האוניברסיטה והנהלת האוניברסיטה החליטו להפסיק את העסקת עובדי הניקיון באוניברסיטה באמצעות עובדי קבלן ולעבור להעסקה ישירה של עובדי הניקיון, החל מאוקטובר 2018.

כבר לפני כשנה וחצי, עם כניסתם של פרופסור רובין ומר אדן לתפקידם, הם הודיעו כי לאור החשיבות החברתית של הפסקת העסקת עובדי ניקיון כעובדי קבלן, יחד עם פניות שהתקבלו בנושא הן מסטודנטים, הן מחברי סגל והן מהציבור הרחב, הוחלט לדון בנושא ולמצוא לו פתרונות. על כן, החלו בוועד המנהל יחד עם הנהלת האוניברסיטה לדון בדרכים להפסיק את ההעסקה הקבלנית ולהפכה להעסקה ישירה. 

לשם כך, הוקם צוות מיוחד בראשותו של המנכ"ל וסגן הנשיא ברוך מרזן שהגיע לאחר דיונים ממושכים עם כל הגורמים למתווה, לרבות ארגון עובדי המנהל שהיו שותפים מלאים, לפיו תסתיים העסקת עובדי ועובדות הניקיון באמצעות חברות הניקיון. על פי המתווה, ההעסקה הישירה תחל באוניברסיטת חיפה ב-1.10.2018, בשני שלבים: בשלב ראשון, בכל בנייני האוניברסיטה – למעט שני בניינים – בהם סיום מועד ההתקשרות עם חברות הניקיון הוא בסוף חודש ספטמבר. בשני הבניינים הנוספים מועד סיום ההתקשרות הוא סוף שנת 2020, ועד למועד זה יקלטו העובדים כעובדי האוניברסיטה.

במסגרת הפרויקט ייקלטו כ-80 עובדים ועובדות ניקיון בעסקה ישירה בסגל המנהלי.

נשיא האוניברסיטה, פרופ' רון רובין: "אחת המטרות החשובות של אוניברסיטת חיפה היא להכניס קבוצות חדשות אל תוך מעמד הביניים הישראלי. הרגשנו שזה לא יכול להיות נכון רק לגבי הסטודנטים שלנו ואנחנו חייבים להעביר את המסר החברתי החשוב הזה גם לגבי העובדים שלנו".

יו"ר הוועד המנהל, מולי אדן: "אוניברסיטת חיפה לא הייתה מעולם מגדל שן מנותק מהחברה והצעד הזה מוכיח שיש לנו מחויבות לא רק למחקר והוראה מצטיינים, אלא גם לערכים חברתיים".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]