נתניהו: "ירושלים מוזכרת כ-650 פעם במקרא. הסיבה פשוטה: 3,000 שנה היא הבירה של עמנו, ורק של עמנו" - 0404
נתניהו: שלמה מור, 0404

נתניהו: "ירושלים מוזכרת כ-650 פעם במקרא. הסיבה פשוטה: 3,000 שנה היא הבירה של עמנו, ורק של עמנו"

הממשלה התכנסה הבוקר (ראשון), לישיבה חגיגית במוזיאון ארצות המקרא בירושלים, לציון יום ירושלים.

נתניהו: "בוקר TOY. בוקר טוב מאוד. בימים האלה ירושלים מתברכת בהרבה מתנות. קיבלנו עוד אחת אתמול בערב, עם הניצחון המזהיר והמותח של נטע. המתנה היא שהאירוויזיון יגיע בשנה הבאה לירושלים, אנחנו נהיה גאים לארח אותו. אני חושב שנעסוק בכל מה שכרוך כדי לאפשר עוד אירוע גדול עם צפייה בינלאומית גדולה בעיר שלנו, במדינה שלנו.

אנחנו הולכים השבוע להתברך בדבר היסטורי באמת, וזו ההחלטה של המעצמה הגדולה ביותר בעולם, ידידתנו ארצות הברית, להעביר את השגרירות שלה לכאן. הנשיא טראמפ הבטיח להכיר בירושלים כבירת ישראל – עשה זאת. הבטיח להעביר את השגרירות האמריקנית – עושה זאת. כמובן שכולנו נחגוג את היום הזה מחר, זו ממש חגיגה. לאחר מכן יבואו גם שתי שגרירויות נוספות, גואטמלה ופרגוואי, ונוספות בדרך.

אנחנו מציינים את יום ירושלים במוזיאון המקרא, זה לא בכדי. ירושלים מוזכרת כ-650 פעם במקרא. הסיבה היא פשוטה: מזה 3,000 שנה היא הבירה של עמנו, ורק של עמנו. אנחנו חלמנו לחזור ולבנות אותה, את העיר שחוברה לה יחדיו – זה בדיוק מה שאנחנו עושים היום.

אנחנו מקבלים שורה של החלטות לבנות את ירושלים, לפתח את ירושלים, ימה וקדמה, צפונה ונגבה, לכל הכיוונים – גם לחשוף את עברה וגם לבנות את עתידה. אני יודע שיש גם קשיים בדרך, יש קשיים כבר 70 שנה. עמדנו בהם מאז תש"ח ועד השנים האחרונות, נעמוד בהם גם בהמשך. ירושלים של מעלה, וירושלים של מטה. אנחנו מחויבים לעיר הזו, זה חלק מהנשמה שלנו, חלק מההוויה שלנו, מהעשייה הגשמית שלנו והעשייה הרוחנית שלנו.

אני בטוח שכל שרי הממשלה מתרגשים כמוני באירועים הגדולים שמתרחשים בימים הללו. אנחנו מקיימים את דברי הנביא: "ויהודה לעולם תשב וירושלם לדור ודור".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]