בנט: "ממשלה שלא בונה בירושלים אין לה זכות קיום" - 0404
בנט: ארנון בוסאני

בנט: "ממשלה שלא בונה בירושלים אין לה זכות קיום"

השבוע הקרוב גדוש באירועים משמעותיים עבור עיר הבירה, החל מיום איחוד ירושלים, דרך טקס העברת השגרירות האמריקנית ועד לצעדת העמים. כל הפרטים על כל חסימות הכבישים הצפויות

בנט בארוע המרכזי בישיבת מרכז הרב אמר כי "ממשלה שלא בונה בירושלים אין לה זכות קיום". 

0404

ראש הממשלה הנימין נתניהו דיבר בטקס הממלכתי בגבעת התחמושת ואמר כי "גם היום יש מי שקוראים להשמידנו. כל מי שפוגע בנו – אנו פוגעים בו. כל מי שנערך לפגוע בנו, נשכים לפגוע בו קודם לכן. כל מי שמאיים עלינו בסכנת כליה מעמיד את עצמו בסכנה דומה. גבעת התחמושת פרוסה לפנינו, הבונקרים המוצבים. אנו רואים בעיני רוחנו את הלוחמים עזי הנפש שהסתערו על גבעה זו במלחמת ששת הימים. בגבורתם פילסו נתיב לחירות ירושלים. כל מי שהיה בקרב יודע את אימת המלחמה. והיא קשה. היא משתקת. צריך להתגבר על המורא והפחד. וזה מה שלוחמינו עשו. אבל יש מחיר.  אויבינו התרברבו שבכוונתם להשליך אותנו אל הים, לאבדון. אבל הסוף ידוע. שחצנותם לא הועילה להם ביום פקודה. קמנו והכינו את מבקשי נפשנו מכה ניצחת.  מלבדנו אין אף עם בעולם שיכול להגיד שירושלים היתה בירתו בזמן כלשהו כי ירושלים היא בירת ישראל לנצח נצחים". 

יום ראשון: ריקוד דגלים

ריקוד הדגלים – עמותת "עם כלביא" תקיים את צעדת הדגלים המסורתית לרגל יום ירושלים.

בין השעות 15:00-21:00 – יחסמו לתנועת כלי רכב הרחובות הבאים וכן הצירים המובילים אליהם : בן צבי, בצלאל, המלך גורג, הלל, יפו, כיכר צה"ל, חיים בר לב, סולטאן סולימאן, דרך יריחו, כביש העופל.

הרכבת הקלה – הרכבת הקלה תפעל בן השעות 15:00- 20:00 לערך בשני מסלולים:

  • מתחנת הר הרצל ועד תחנה מרכזית
  • תחנת חיל האוויר ועד תחנת שער שכם

בשעות אלו לא יתקיים שירות בין התחנה המרכזית לתחנת שער שכם. עם סיום הצעדה וקבלת אישור המשטרה תשוב הרכבת הקלה לפעול בשירות מלא לכל אורך הקו

תחבורה ציבורית תתנהל בצירים חלופיים. למידע נוסף יש לפנות למוקד אגד 2800*.

אהרון שטרייכר

טקס ממלכתי בגבעת התחמושת (13.5.18) בין השעות 18:00-23:00 – יחסם לתנועת כלי רכב רח' שרגאי.

אירוע דיפלומטי לרגל פתיחת השגרירות במשרד החוץ – בשל אירוע שמתקיים במשרד החוץ לקראת פתיחת השגרירות, ביום ראשון, 13/5/18 בין השעות 16:00-19:00 יתכנו עומסי תנועה באזור קריית הממשלה – סינמה סיטי: דרך רבין, קפלן והנשיא השישי.
ציבור הנהגים מתבקש להימנע מלהגיע לאזור.

הילולת שמואל הנביא: 12-14.5.18 – החל ממוצ"ש ועוד יום ב' לא תתאפשר הגעה לאתר או למקומות הסמוכים לו בכלי רכב פרטיים.
ההגעה להילולה תתאפשר באמצעות קווי שירות סדירים והיסעים בלבד, שיצאו מ–2 מוקדים: חניון מסוף האוטובוסים ברמות (רח' מירסקי) וחניון מחנה עופר

מערך ההיסעים יסיע את המתפללים עד הכניסה למתחם האתר ומשם ימשיכו עם הסעות מיוחדות לרחבת הקבר.

במהלך ימי ההילולה (12-14.5.18) החל ממוצ"ש ה- 12.5.18, ועד ליום ב', 14.5.18 – יופעלו הסדרי התנועה הבאים :

כביש 436 בין שכונת רמות לגבעת זאב יחסם לתנועה ל-2 הכיוונים – הנסיעה בכביש תתאפשר רק לתחבורה ציבורית, רכבי הסעות ותושבי האזור בהצגת תעודה מזהה.

יום שני: טקס פתיחת שגרירות ארה״ב בירושלים

שינויים בהסדרי תנועה:

  • החל מיום ב' בשעות הבוקר, ייחסמו לתנועה הרחובות סביב השגרירות – דוד פלוסר, כפר עציון, ים המלח, משה אריה קורץ, קלוזנר וזיגפריד מוזס. למעט תושבי האזור שיורשו לנוע ברחובות אלו.
  • כמו כן צפויים שיבושי תנועה וחסימות לפרקי זמן קצרים ונקודתיים בצירי התנועה המובילים מאצטדיון טדי לכיוון השגרירות בשל מעבר שיירת משלחת המוזמנים.

מומלץ להתעדכן באפליקציית WAZE בדבר חסימות ועומסי התנועה.

ניתן להתעדכן בדבר שינויים בהסדרי התנועה גם באמצעות מוקד המידע הארצי של המשטרה שמספרו 110.

אהרון שטרייכר. כוחות הביטחון בהערכות מיוחדת.

יום שלישי: צעדת העמים

עמותת march of life תקיים את "צעדת העמים" ביום שלישי, 15/5/2018 – הצעדה תצא מגן סאקר לבריכת הסולטן.

בין השעות 16:00-19:00 – יחסמו לתנועת כלי רכב הרחובות הבאים:

  • שדרות יצחק רבין שדרות בן צבי, נהר פרת, נסים בכר, עלמא, כורזין, כפר ברעם, אבן ספיר, מנחם אוסישקין, הנציב, יוסף טרומפלדור, מסילת ישרים, מרדכי עליאש, בן יהודה/מרדכי עליאש, שמואל הנגיד, המלך ג'ורג' / הלל (שני צידי הכביש), ההסתדרות, מבוא המתמיד, רבי עקיבא, אנג'לו לוי ביאליק, מנשה בן ישראל, יוסף ריבלין, שלומציון המלכה, שלמה המלך / בן סירא, דוד המלך, גרשון אגרון, יצחק קריב.
  • תיאסר חנייה לאורך מסלול הצעדה החל מהשעה 06:00 בבוקר.

הרכבת הקלה – תפעל כסדרה. יחולו שינויים בקווי התחבורה הציבורית העוברים בצירים החסומים, למידע על מסלולים חלופיים יש לפנות למוקד אגד 2800* או למוקד כל קו 8787*, ציבור הנהגים מתבקש להתאזר בסבלנות ולהישמע להוראות השוטרים בשטח. לרשות הציבור ניתן לפנות למוקד 110 של משטרת ישראל לקבל המידע אודות האירועים.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]