סוף לטרור החקלאי? ועדת השרים תדון בחוק החמרת ענישה ובאספקת ביטוח מתאים לחקלאים - 0404
סוף לטרור החקלאי? ועדת השרים תדון בחוק החמרת ענישה ובאספקת ביטוח מתאים לחקלאים

סוף לטרור החקלאי? ועדת השרים תדון בחוק החמרת ענישה ובאספקת ביטוח מתאים לחקלאים

ועדת השרים תדון היום (ראשון), בשני חוקים של ח״כ רוברט אילטוב, שמטרתם להחמיר את הענישה במקרים של טרור חקלאי ואספקת ביטוח לחקלאים גם במקרים של אסונות מעשה אדם ולא רק אסונות טבע.

ובהם:

*קביעת רף ענישת מינימום, העונש לא יפחת ממחצית העונש הנקבע בחוק.

*החמרת הענישה הקבועה בחוק.

*בית המשפט יהיה רשאי לחייב את העבריין לשלם לחקלאי שנפגע סכום של עד 2,500,000 ש״ח (במקום עד 258,000 היום).

*קנס של 100,000 ש״ח על איום לפגיעה בציוד חקלאי או בתוצרת חקלאית.

*להקנות מעמד של אסון טבע גם לחקלאים נפגעי אסונות מעשה אדם.

*הקרן לביטוח נזקי טבע בחקלאות בע״מ (קנ״ט), שמשמשת את המדינה לאספקת ביטוח מפני אסונות טבע בחקלאות, תעניק את הביטוח מפני גניבות ציוד ותוצרת לאותם חקלאים.

יו״ר סיעת ישראל ביתנו, ח״כ רוברט אילטוב, יוזם החוקים מסר: "הגניבות החקלאיות הפכו מזמן לטרור לאומני. הגנבים מנסים לפגוע בריבונותה של מדינת ישראל ע״י עירעור ביטחונם האישי והכלכלי של החקלאים ובכך להבריח אותם מאדמתם. מדובר במלחמה על הגבול והבית שלנו, החקלאים שלנו ניצבים מול פשיעה לאומנית אכזרית, ונאלצים להתמודד לבדם עם ההשלכות הכלכליות והביטחוניות הקשות. עלינו לשנות את המשוואה לפני שיהיה מאוחר מדי, עלינו לשים את הטרור החקלאי בראש סדר העדיפויות שלנו ולספק לחקלאים את התנאים הראויים וההגנה לה הם זקוקים על מנת שיוכלו לחיות ולהתפרנס בכבוד".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]