גלנט: "נוצרה לישראל הזדמנות לעקור את איראן מסוריה ואנחנו ננצל את ההזדמנות הזאת" - 0404
גלנט: המכללה האקדמית ספיר

גלנט: "נוצרה לישראל הזדמנות לעקור את איראן מסוריה ואנחנו ננצל את ההזדמנות הזאת"

"אנחנו לא נאפשר את פתיחתה של חזית שנייה בגולן ולא נאפשר שאדמה סורית תהיה מקפצה כלפי לבנון". כך פתח את דבריו חבר הקבינט המדיני בטחוני, אלוף (במיל׳) השר יואב גלנט במפגש השנתי המקצועי של ענף הבניה והתשתיות, שמקיימת התאחדות בוני הארץ באילת.

גלנט התייחס לאירועים בצפון אמש ואמר: ״אנחנו מוכנים לכל מהלך שהוא, אנחנו את הזרוע הזו נגדע. אני מציע לא לדבר על רעיונות ואופרציות. העובדות הן פשוטות – לאיראן יש תהליך התבססות בסוריה ואם לא נעשה נפעל עכשיו, בשלב ההתבססות, המחירים יהיו כבדים. כל הכבוד לצה״ל. נחזיר את השד האיראני לבקבוק – אם איראן תחפש הרפתקאות בסוריה היא תמצא מולה נחישות ועוצמה. אנחנו לא בשוויץ ואי אפשר להבטיח שלא יתקיפו אותנו, אבל יש לנו צבא שיודע לפעול, מערכות הגנה, קבינט שמחזיק את המשוכות ואם יורשה לי – יש ראש ממשלה שמנווט את הדברים".

השר גלנט התייחס גם לאירועים בדרום הארץ ואמר: ״צריך לפנות את הבדואים מהשטחים הלא חוקיים, לא יעזור דבר. צריך לתת להם חיים יותר טובים וצריך להגדיל את האחיזה היהודית בנגב, כמצוותו של בן גוריון. זה דבר לא הגיוני שאין כמעט התיישבות בנגב. רביבים, אורים – יש שם תשתית, יש חשמל יש כל מה שצריך ואין אנשים. אנחנו נותנים תמריצים על כל בנייה בישובים בנגב, נותנים מוטיבציה ויש פוטנציאל מתוכנן בתב״אות מאושרות ל-40 אלף יח"ד בישובים האלה – מי שרוצה לבנות בכפר מוזמן לבוא".

בהתייחסות לשוק הדיור, אמר השר ״אני לא מתנבא על העתיד מסיבה פשוטה שהעתיד לא תלוי רק בהיצע ובבנייה ואין לנו שליטה על הרבה גורמים אחרים. קיבלתי לידיים מציאות שבעשור מחירי הדירות עלו פי 2 ואני חושב שאת זה בלמנו. דברים קורים בשטח, אנשים בונים ונכנסים לדירות שאנחנו התחלנו לתכנן אותן לפני בקושי 3 שנים, ויהיו עוד אלפים. את הרכבת הזאת לא יעצרו".

בנושא התחדשות עירונית ודיור ציבורי אמר גלנט, "כל נושא השיכון לא היה קיים בבואי למשרד, המילה אפילו לא הייתה קיימת. אנחנו משפצים ובונים לאוכלוסיות מבוגרות ואני רואה בזה נושא חברתי במעלה הראשונה. דבר שני, לקח שנתיים להעביר את ״חוק ההתחדשות העירונית״ והקמנו רשות להתחדשות עירונית, יש כבר 19 מנהלות פעילות ועד סוף השנה יהיו 25, שם יש אנשים העובדים עבור הקבלן והאזרח. אנחנו נגיע ל-20% מסך הבנייה בהתחדשות עירונית". עוד הוסיף השר, "אנחנו נוביל מהלך שיוביל שינוי במדינה – במקומות הרחוקים כמו קריית שמונה, נשנה את היחס של הדירות וניתן קרקע משלימה במקומות אטרקטיביים. התוצאה של הדבר היא שיתאפשר לעשות התחדשות עירונית בכל רחבי הארץ, איפה שלא מאוזן – נאזן".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]