המחלה מתפשטת: כלבת התגלתה בכלב בגליל העליון - 46 מקרים מתחילת השנה - 0404
המחלה מתפשטת: כלבת התגלתה בכלב בגליל העליון – 46 מקרים מתחילת השנה משרד הבריאות

המחלה מתפשטת: כלבת התגלתה בכלב בגליל העליון – 46 מקרים מתחילת השנה

כלבת נמצאה בכלב במושב דוב"ב שבגליל העליון. מקרה זה מצטרף למקרים רבים נוספים מתחילת השנה בה דווחו עד כה על כ-46 מקרי כלבת בתנים, כלבים, חיות בר, צאן ובקר. המקרים התגלו בעמק יזרעאל, בעמק המעיינות, בגליל עליון וברמת הגולן.

משרד הבריאות מבקש מכל מי שהיה במגע או שבעלי החיים שברשותו באו במגע באזור עם בעל החיים הנגוע או בעל חיים משוטט, לפנות ללשכת הבריאות הקרובה למקום מגוריו, על מנת לשקול את הצורך במתן טיפול מונע. לאחר שעות העבודה ובמהלך סוף השבוע יש לפנות לחדר מיון בבית חולים.

משרד הבריאות מבקש להעביר את המידע על האירוע למטיילים והנופשים באזור וביישובים הסמוכים. הורים לילדים מתבקשים לברר עם ילדיהם, היו במגע עם בעלי חיים חשודים ולפנות ללשכת הבריאות. בעלי חיות מחמד מתבקשים ליצור קשר עם הווטרינר הרשותי, לצורך וידוא מצב חיסונם.

משרד הבריאות מזכיר שוב למי שננשך או נשרט על ידי בעל חיים, לשטוף באופן מידיי את האזור במים זורמים וסבון, לחטא בחומרי חיטוי ולגשת ללשכת הבריאות לבדוק האם יש צורך בקבלת טיפול מונע נגד כלבת. (צילום: ארכיון).

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]