שקד: "אנחנו מחוייבים למלחמה בפשיעה החקלאית ובהצתות. עבורנו זה ערך, לא מספרים" - 0404
שקד: שלמה מור, 0404

שקד: "אנחנו מחוייבים למלחמה בפשיעה החקלאית ובהצתות. עבורנו זה ערך, לא מספרים"

שרת המשפטים איילת שקד בוועדת השרים למיגור האלימות שדנה היום (רביעי), בנושא הצתות ופגיעה חקלאית אמרה כי בקרוב תפרסם צו בשת"פ עם השר ארדן, למלחמה בפרוטקשיין. הצו יוסיף את השטחים החקלאיים לרשימת סוגי השמירה הדורשים רישיון.

שקד: "אנחנו במשרד המשפטים מאוד מחויבים לנושא המלחמה בפשיעה החקלאית ובהצתות. זה לא עניין כלכלי, אלא לאומי. עבורנו זה ערך, לא מספרים. השר ארדן, השר אריאל ואני פועלים להפעלת קנסות מנהליים, כדי ששוטרי מג"ב יוכלו לקנוס פולשים בעשרות אלפי שקלים ולא בהליך פלילי שלאחר תהליך ממושך ייענש בסכום פעוט. ענישה מנהלית תרצי יותר ותהיה הרבה יותר אפקטיבית. מקווה שתוך מספר חודשים נסיים את החקיקה וניתן יהיה להפעיל את הצעדים הללו.

בעניין הרשות שופטת, שוחחתי על הנושא עם נשיאת בית המשפט העליון, וסיכמנו שנושא הפשיעה החקלאית ייכנס להשתלמויות שופטים. באשר לטיפול הפרקליטות בנושא – הפרקליטות דורשת עונשים כבדים ויש פרקליטים יחודיים שמתמקצעים בתחום. צריך לדעת שרוב התביעות בעניין הן במשטרה, וכדי לייעל את הטיפול בנושא פרקליטת מחוז צפון משכה תביעות מהמשטרה לטיפולה. החקיקה קיימת, צריך לאכוף אותה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]