שטייניץ: "צינור הגז התת-ימי ישראל-איטליה יהפוך את ישראל לשחקן חשוב במשק האנרגיה האירופאי" - 0404
שטייניץ: שלמה מור

שטייניץ: "צינור הגז התת-ימי ישראל-איטליה יהפוך את ישראל לשחקן חשוב במשק האנרגיה האירופאי"

שרי האנרגיה של ישראל, קפריסין ויוון נפגשו היום בקפריסין, בכדי לדון בקידום חתימת ההסכם המשותף למדינות על פרויקט הקמת צינור הגז הטבעי התת ימי מישראל לאירופה. מפגש זה מצטרף לדיונים שוטפים בחודשים האחרונים בין שרי האנרגיה של המדינות ובין מנכ"לי משרדי האנרגיה וגורמים מקצועיים שונים לקידום הפרויקט.

השרים אמרו כי, זהו פרויקט תשתית אסטרטגי המייצג אינטרס משותף למדינות ולאיחוד האירופי בנוגע לגז הטבעי. כזכור, לפני מספר חודשים חתמו שרי האנרגיה על מזכר הבנות בנושא.

השר שטייניץ במפגש עם שרי האנרגיה של קפריסין ויוון: "פועלים בשיתוף פעולה לקידום הסכם משותף עד לסוף 2018; צינור הגז התת-ימי ישראל-איטליה יהפוך את מדינת ישראל לשחקן חשוב במשק האנרגיה האירופאי".

הצינור המתוכנן הינו באורך של כ-2100 ק"מ בעלות מוערכת של כ-25 מיליארד ש"ח, ובנייתו צפוייה להסתיים בשנת 2025.

צינור הגז יבטיח אפיק ייצוא ארוך-טווח של גז ישראלי וקפריסאי ליוון, איטליה ולשווקים אירופאיים נוספים ויקדם את התחרות במשק הגז. פרויקט זה עתיד לחזק את הביטחון האנרגטי של האיחוד האירופי ולגוון את מקורות האספקה של גז טבעי לאירופה. לפני כחודשיים, הודיע האיחוד האירופי בשיתוף עם חברת "פוסיידון" לשרי האנרגיה על השקעה של כ-100 מיליון יורו במחקר ובחינת הפרויקט.

צוות מנכ"לי משרדי האנרגיה של המדינות, שהוקם ע"י שרי האנרגיה, ימשיך להיפגש ולדון בעקרונות ההסכם הממשלתי בין 4 המדינות (מפגשם הבא צפוי להתקיים בזמן הקרוב באתונה), הצפוי להיחתם עד סוף שנת 2018.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]