טקס יום האחות הבינלאומי נערך בכנסת. סגן שר הבריאות, ליצמן: "נכס למערכת הבריאות" - 0404
טקס יום האחות הבינלאומי נערך בכנסת. סגן שר הבריאות, ליצמן: דוברות משרד הבריאות

טקס יום האחות הבינלאומי נערך בכנסת. סגן שר הבריאות, ליצמן: "נכס למערכת הבריאות"

יום האחות הבינלאומי צויין באירוע מיוחד בכנסת תחת הכותרת: "פעם אחות תמיד אחות".

עשרות אחיות מכל רחבי הארץ ומכל מוסדות הבריאות, השתתפו הבוקר (ג') באירוע מיוחד בכנסת בו ניתנו 12 תעודות הוקרה לאחיות ואחים בגובה העיניים.

בין מקבלות התעודות גם סרן אביה אלוף המשרתת בחיל הרפואה, שהעלתה על נס את האחיות והאחים המשרתים כקצינים המעניקים טיפול רפואי בשגרה, בעיתות חירום ובמצבי לוחמה. סרן אלוף פעלה בסיוע הומניטרי לאחר אסון רעידת האדמה בנפאל, העניקה סיוע הומניטארי לפצועים סוריים בגבול רמת הגולן ולתושבי רצועת עזה במהלך מבצע צוק איתן.

אלוף: "אני רוצה להגיד בשם האחים והאחיות המשרתים כקצינים בצה"ל, אנו פועלים מתוך שליחות ושבועת חיל הרפואה לטפל בכל אדם באשר הוא אדם".

סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן: "אני תומך באחיות ואקדם את נושא אחות מומחית בקהילה. זה צריך לקרות ונעשה זאת במסודר, ואני אומר זאת גם לרופאים – אני מברך ומוקיר כל אחת ואחד מכם, אתם נכס למערכת הבריאות
ומהווים את חלון הראווה של המשרד".

יו"ר סיעת הבית היהודי, חברת הכנסת שולי מועלם, אחות במקצועה: "האחיות והאחים ראויים להוקרה והערכה על עשייתם למען החולים במדינת ישראל. זהו מקצוע המחייב מסירות נפש, תקשורת טובה עם המטופלים ומשפחותיהם, אומץ ענווה וטוב לב והסתכלות על החולה ישירות בעיניים ובגובה העיניים. מערכת הבריאות שלנו טובה ונפלאה בזכותכם".

אילנה כהן, יו"ר הסתדרות האחים והאחיות: "אומרים שפעם אחות תמיד אחות, והאחיות והאחים הם באמת המשאב הגדול במערכת וערובה לחוסנה. אבל צריך להמשיך ולקדם את הבריאות גם בכנסת, ולהעמיד את המשאבים החסרים, כי לציבור מגיע טיפול נאות. ובנוסף, צריך לתת לאחיות להיות שותפות בקבלת ההחלטות במערכת הבריאות".

מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב: "התמודדות עם אתגרי מערכת הבריאות מחייבים הגדלת מספר האחים והאחיות האקדמאים במדינת ישראל. לצד הגדלת מספר האחים והאחיות ומקסום מרחב הסמכות והעצמאות, יש להבטיח את שילובם בתפקידים מגוונים ובכירים, במסלולי פיתוח מקצועי, שיתופם המלא בקבלת החלטות ובקביעת מדיניות הבריאות במדינת ישראל".

ד"ר שושי גולדברג, אחות ראשית ארצית: "מקצוע הסיעוד מהווה דוגמא ומופת למחויבות, למסירות ולאהבת אדם. האחים והאחיות הם מצילי חיים, משני חיים ומעניקי תקווה. הם אקדמאים, מקצועיים, נותנים מענה לצרכי המטופל בכל רגע נתון ותמיד עושים זאת באחריות ובגובה העיניים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]