נתניהו: ״יידעו אויבים המאיימים עלינו בהשמדה, שהם ייתקלו בקיר ברזל״ - 0404
נתניהו: ״יידעו אויבים המאיימים עלינו בהשמדה, שהם ייתקלו בקיר ברזל״ עמוס בן גרשום, לע״מ

נתניהו: ״יידעו אויבים המאיימים עלינו בהשמדה, שהם ייתקלו בקיר ברזל״

 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו נאם הערב (ב׳) בטקס לציון 70 שנה לצה״ל שהתקיים בלטרון.

נתניהו: "למרבה הצער גם ידענו במערכות ישראל נפגעים שזכרם טבוע בנו. אנו מושיטים יד למשפחות השכולות, מחבקים את הפצועים, נודרים נדר שנחזיר את הנעדרים.

לצערנו מעת לעת אנחנו נדרשים לשלם מחיר, הן בחזית והן בעורף. הקמת המדינה לא הביאה להפסקת הרצון לתקוף אותנו. מה שהיא כן הביאה עמה, זאת היכולת להשיב מלחמה נגד אויבינו. מי שיפגע בנו, אנו נפגע בו. יידעו אויבים המאיימים עלינו בהשמדה, שהם ייתקלו בקיר ברזל. הם לא יוכלו לנו והם שמים עצמם בסכנה גדולה.

בניגוד לאויבינו, את המאבק שלנו אנחנו מנהלים תוך שמירה על טוהר הנשק, ותוך ניסיון מתמיד למנוע ככל האפשר פגיעה בחפים מפשע. אין צבא מוסרי יותר מצבא ההגנה לישראל. אגרוף הפלדה שלנו קפוץ ודרוך, אבל לפני הכל הוא תלוי ברוח. רוח העשויה ללא חת, של המשרתים והמשרתות בצה"ל. בכל יחידה, בכל תפקיד.

נמשיך לשמור על מדינת ישראל, פיקדון הדורות היקר שנמסר לידינו. 500 מטר מכאן, פה בגבעה הסמוכה, בכפר אמאוס, לחם הצבא של יהודה המכבי בתושייה ובגבורה. המכבים לא עצרו עד שהשיגו ניצחון.

זהו גם היעוד שלכם. ניצחון בקרב, ניצחון במערכה, ניצחון על אויבנו, אם המערכה תכפה עלינו.

אני בוטח בכם – ברמטכ"ל, במפקדים ובחיילים. כל העם בוטח בכם. כל העם גאה בכם, ובשם העם כולו אני מצדיע לכם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]