מתקרב לשמאל? זנדברג על דברי כחלון: "מחזקים אותו ואת סיעתו, שמאל זו לא קללה" - 0404
מתקרב לשמאל? זנדברג על דברי כחלון: אלעד מלכא

מתקרב לשמאל? זנדברג על דברי כחלון: "מחזקים אותו ואת סיעתו, שמאל זו לא קללה"

שר האוצר, משה כחלון, ממשיך לתקוף את מחנה הימין. כחלון דיבר היום (ב') בישיבת סיעת כולנו וחזר על ההבטחה שהמפלגה תגן על ההשתוללות בג"ץ: "לא נאפשר לקיצונים לגרור את ישראל לשום פינה". בשמאל שיבחו את כחלון: "שמאל זו לא קללה".

כחלון התייחס לחוק פסקת ההתגברות בפתח ישיבת סיעת כולנו: "מספיק עם הספינים – סיעת כולנו בעד הוצאת המסתננים הבלתי חוקיים מדרום תל אביב. אם נצטרך להגיע לפסקת התגברות בנושא הוצאת המסתננים, הסיעה הזאת מאוחדת מאחורי העניין הזה".

יושבת ראש מר"צ, תמר זנדברג: "שמאל זו לא קללה. כחלון אמר 'שלא ייתן לקיצונים להוביל' אנחנו מחזקים אותו ואת סיעתו מפה. זו עמידה חשובה לצד שלטון החוק שהוא באמת לא סוגיה פוליטית אלא עמידה בסיסית על שמירת הזכויות של כל אזרח״.

באשר לשרי הבית היהודי אמר כחלון: "לצערי יש שרים שאין להם פתרונות. הם מפזרים אשליות לציבור. גם אם פסקת ההתגברות שהודיעו שלא תעלה ברביעי הייתה עוברת, היא לא הייתה נותנת מענה אמיתי לבעיית המסתננים. אני הצעתי פתרון לבעיית המסתננים".

עוד הוסיף שר האוצר: "סיעת כולנו לא תאפשר לגופים קיצוניים לגרור את מדינת ישראל לשום פינה. המדינה הזו יקרה לנו. המדינה הזו חשובה לנו. צריך פעם אחת לעשות הסדרה ביחסים בין בית המשפט העליון, הממשלה והכנסת. הזמן בשל. אנחנו צריכים לשבת ביחד ולהסדיר את העניין הזה. שוחחתי עם בכירי עולם המשפט ורובם מסכימים שצריכים להגיע להסדרה. מעמדו של בית המשפט העליון הולך ונשחק, מעמדה של הכנסת נשחק ומעמדה של הממשלה נשחק. כולם מפסידים.

על הרקע הזה קיבלנו את ההחלטה שקיבלנו אתמול, הודענו עליה ואין לי ספק שהבית היהודי וכל העמותות שדוחפות אותם ממליצות להם לא להביא את פסקת ההתגברות הזאת כי היא לא נותנת מענה חוץ מכותרות, והם כבר קיבלו את הכותרות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]