ליברמן: "בטוח שבמרוצת החודשים הקרובים נקיים בקבינט דיון בנושא עונש מוות למחבלים" - 0404
ליברמן: שלמה מור

ליברמן: "בטוח שבמרוצת החודשים הקרובים נקיים בקבינט דיון בנושא עונש מוות למחבלים"

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, פתח את ישיבת סיעת ישראל ביתנו ואמר כיפסקת ההתגברות היא כלי מאבק על הנקודות אצל הבוחרים, כולם תומכים וכולם מתחרים מי תומך יותר.

ליברמן: "אני אולי אתחיל בכך שהיום אנחנו מציינים 70 שנה לצה"ל וראינו שיש על מי לסמוך, בסופו של דבר צבא ההגנה לישראל זו רשת הביטחון של מדינת ישראל ושל העם היהודי כולו. לכן כל הכותרות, כל ההיסטריה וכל הניסיון לזרוע פאניקה- אין להם מקום. כן המצב מורכב, יש הרבה אתגרים, לא מעט איומים ואנחנו נדע איך לטפל בכל האיומים ואיך להסתדר עם כל האתגרים. המצב לא פשוט, אני חוזר ואומר, אני לא רוצה לזלזל, אין כמו חטא היוהרה ואין פה מקום לאופוריה, אבל בסופו של דבר אנחנו מוכנים לכל תרחיש. אין לנו שום עניין בהסלמה אבל יחד עם זה להיות מוכנים לכל תרחיש, זה תפקידנו.

היום עולה בכנסת הצעת חוק קיזוז כספי טרור מאותם כספים שאנחנו מעבירים לרשות הפלסטינית. אני חושב שהחוק חשוב מאוד, אנחנו בטח לא יכולים לדרוש מהאחרים לקזז כספי טרור, אנחנו לא יכולים לפגר אחרי ארה"ב, הרשות הפלסטינית היא המממנת הגדולה של טרור כנגד יהודים, הרש"פ מעבירה יותר ממיליארד, קרוב למיליארד ו-200 מיליון ש"ח בשנה לרוצחים, למשפחות המחבלים, אגב לא רק לפלסטינים אלא גם לערבים-ישראלים אזרחי מדינת ישראל שפגעו ביהודים, הרגו, רצחו, גם הם מקבלים את אותה תמיכה מאותו אבו מאזן. לכן אנחנו חייבים לפעול בסוגיה הזו, אני מקווה שהיום זה יעבור ואנחנו במושב הקיץ נספיק להשלים את החוק הזה בקריאה שניה ושלישית.

פסקת ההתגברות זה קצת נראה לי גרוטסקי, זה לא משבר, זה מאבק על הנקודות אצל הבוחרים, כולם תומכים וכולם מתחרים מי תומך יותר, מי יותר קדוש מהאפיפיור, נראה לי קצת מלאכותי, קצת מצחיק, אבל כנראה זה חלק מן ההווי הפרלמנטרי שלנו".

לגבי אישור החוק שמסמיך את תניהו וליברמן להכריז ולאשר יציאה למלחמה אמר, "אני חושב שהחוק הוא טוב ומאוזן, גם על אפשרות כזו, מדובר בתרחיש קיצון ויכול להיות בעולם המודרני גם תרחיש קיצון. אני גם רוצה להזכיר שכל האויבים שלנו, נסראללה, משמרות המהפכה, הם לא צריכים יועץ משפטי, אין להם בית משפט עליון, אין להם שום מגבלה וחייבים לשמר את האופציה להגיב באופן מידי בזמן אמת ואני בטוח שלא נזדקק לאופציה הזו ועדיף שלא נזדקק לה. זה משדר מסר נכון שאנחנו ערוכים ומוכנים להתמודד עם כל איום ולצערי העולם המודרני וגם המזרח התיכון העכשווי יוצרים לא מעט איומים ואתגרים, וצריך כמו שאמרתי להכין כל תרחיש אפשרי. אין מקום פה לזחיחות ואין פה מקום לעודף יוהרה. לכן אנחנו בהחלט מכינים כל אופציה גם במישור החוקתי".

לגבי איום שטייניץ הבוקר לחסל את בשאר אסד אמר, "אני לא ראיתי ולא שמעתי אז אני שמח להתבשר ממך על החדשה המרעישה, אבל אני לא מפרש שרים אחרים".

 

לגבי חוק עונש מוות למחבלים אמר: "יש כמה אירועים בדרום, יש כמה אירועים בצפון, יש על סדר היום את הסכם הגרעין עם איראן, אז לכן האמת שבאמת הקבינט לא מגיע לשום דבר חוץ מהדברים השוטפים. אני בטוח, וזאת התחייבות של ראש הממשלה ולא התחייבות שלי, שבמרוצת חודשים מאי-יוני-יולי אנחנו נגיע גם בקבינט לדיון על הנושא הזה, זה עלה כמה פעמים על סדר היום, הופיע על סדר היום של הישיבה, לא הגענו לזה והיו לזה באמת סיבות מוצדקות כנראה, אז לכן בוא נתאזר בסבלנות, אנחנו לא ניתן לנושא הזה לרדת מן סדר היום".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]