בנט לנתניהו וכחלון: ״אם יש לכם פתרון לריסון התערבות מערכת המשפט - תציגו אותו״ - 0404
בנט לנתניהו וכחלון: ״אם יש לכם פתרון לריסון התערבות מערכת המשפט – תציגו אותו״ שלמה מור, 0404

בנט לנתניהו וכחלון: ״אם יש לכם פתרון לריסון התערבות מערכת המשפט – תציגו אותו״

שר החינוך ויו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, אמר בפתח ישיבת הסיעה הצהריים (שני) כי הסיעה תמשיך לקדם את פסקת ההתגברות וכי הוא אינו מכיר פתרון.

בנט: "מדינת ישראל ותושבי דרום תל אביב ניצבים בפני בעיה של כ-50,000 מסתננים בלתי חוקיים שמתבססים בישראל יותר ויותר ככל שחולף הזמן. הכלל שקבענו בממשלה הוא שפליטים ייקלטו ומסתננים בלתי חוקיים יצאו. ב-2014 הופעל פתרון טוב שהחל להוציא את מסתננים הבלתי חוקיים מהמדינה בקצב די גדול, אבל בג"ץ ביטל את החוק שאפשר את הפתרון הזה לא פעם אחת אלא שלוש פעמים, והותיר את התושבים ואת המדינה עם בעיה הולכת ומחמירה. לכן פעלנו.

בנינו חבילת פתרון שמורכבת משלוש חוליות: א. לחוקק את חוק ההתגברות. ב. על הבסיס הזה לחוקק מחדש את החוק למניעת הסתננות (הפעם משוריין). ג. על הבסיס הזה לפתוח מחדש את מתקן חולות הפתוח שמאפשר חיים אבל לא מאפשר להרוויח כסף וככה בעצם יוצאים גם בלי הסכמים מול מדינה שלישית.

חבילה זו מהווה פתרון מעשי להוצאה של כ-20,000 מסתננים בלתי חוקיים בשנה זה עבד ב-2014, וזה יעבוד גם ב-2018 אינני מכיר פתרון אחר. לאחר שלוש שנים בממשלה, ושלוש דחיות, החלטנו אתמול להעלות את חוק ההתגברות להצבעה, והחוק עבר פה אחד, בתמיכת שרי המפלגות של כולנו, הליכוד, ישראל ביתנו והבית היהודי. זוהי ממשלה לאומית ואחראית, לא קיצונית. ראש הממשלה ושר האוצר אומרים שהם זקוקים לעוד כמה ימים על מנת להגיע להסכמות על פתרון.

אנחנו מכאן אומרים לראש הממשלה ולשר האוצר: הבאנו פתרון מעשי להוצאה של כ-20,000 מסתננים בכל שנה. אם יש לכם פתרון מעשי ומוסכם אחר להוצאת המסתננים מהמדינה – תציגו אותו. אם יש לכם פתרון אמיתי ומעשי לריסון ההתערבות ההולכת וגוברת של מערכת המשפט בניהול היומיומי השוטף של המדינה – תציגו לנו. אנחנו נתמוך בזה. אך בהיעדר פתרון אחר, אנו מצפים מכם להתקדם בחקיקה של פיסקת ההתגברות. אנחנו נמשיך לקדם את זה, אנחנו נתעקש על חקיקת החוק. ניתן כמה ימים למצות הסכמות.

 

ראש הממשלה חתום מולנו בהסכם הקואליציוני על מחויבות להעביר את החוק הזה ולכן הציפייה היא בעיקר ממנו להביא את אותם ההסכמות. זו האחריות שלנו כלפי התושבים, לשם כך נבחרנו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]