2500 איש צעדו במצעד הווטרנים לציון הניצחון על הנאצים - 0404
2500 איש צעדו במצעד הווטרנים לציון הניצחון על הנאצים דוברות עיריית חיפה

2500 איש צעדו במצעד הווטרנים לציון הניצחון על הנאצים

בין הצועדים בלטו וותיקי הלוחמים שציינו 73 שנות ניצחון על גרמניה הנאצית כשהם לבושים במדי הצבא האדום, עטורים במדליות ובאותות מלחמה. המצעד הססגוני שיצא מרחבת בית הקרנות שבשכונת הדר עבר ברחוב הרצל, כאשר רבים מתושבי השכונה ובעלי העסקים ליוו את הצועדים במחיאות כפיים נרגשות ובפרחים אותם העניקו ללוחמים הוותיקים כמיטב המסורת הנהוגה ברחבי העולם. 

דוברות עיריית חיפה

המצעד הסתיים באמפי מדרחוב נורדאו בו התקיימה עצרת ניצחון אותה חגגו המשתתפים בריקודים ושירה. מסורת המצעדים בישראל החלה בעקבות גל העלייה הגדול מברית המועצות, בשנות ה-90  ובהם מצוין ב-9 למאי "יום הניצחון", אותו חוגגים יוצאי ברית המועצות לשעבר לציון הניצחון על גרמניה הנאצית בסיומה של "המלחמה הגדולה" בשנת 1945 כפי שמכונה ברוסיה מלחמת העולם השנייה.

בחיפה החלה המסורת, בהמשך לאירוע ספונטני של מצעד צנוע במדרחוב נורדאו. משנת 2005 עורכת עיריית חיפה בשיתוף עם הרשות לקליטת עלייה ובתמיכה של משרד העלייה והקליטה את המצעד ברחוב הרצל.

דוברות עיריית חיפה

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]