הישג לבנט - חוק עוקף בג״ץ אושר בוועדת השרים: ״יום גדול לדמוקרטיה הישראלית״ - 0404
הישג לבנט – חוק עוקף בג״ץ אושר בוועדת השרים: ״יום גדול לדמוקרטיה הישראלית״

הישג לבנט – חוק עוקף בג״ץ אושר בוועדת השרים: ״יום גדול לדמוקרטיה הישראלית״

אחרי דיון סוער: חוק עוקף בג״ץ (פסקת ההתגברות) אושר בוועדת השרים לחקיקה.

השר אקוניס: ״פסקת ההתגברות היא צו השעה. האקטיביזם השיפוטי טשטש את עקרון הפרדת הרשויות בישראל ב-20 השנים האחרונות וביתר שאת בעשור האחרון. במעשיה, מבטלת הרשות השופטת את הכנסת, שהיא הריבון, ואת הממשלה.

חיוניותה של פסקת ההתגברות איננה מוטלת בספק, אם רוצים לשמור על עקרונות היסוד של הדמוקרטיה הישראלית. לא רק שפסקת ההתגברות איננה סכנה לדמוקרטיה – נהפוך הוא, היא רק תחזק אותה״.

השר בנט כתב כעת בעמוד הטוויטר שלו:

‏״פיסקת ההתגברות ברוב 61 עברה פה אחד בוועדת השרים לחקיקה. זהו יום גדול לדמוקרטיה הישראלית. נחזק את המשילות של הממשלה, ונעצים את אמון הציבור בבית המשפט. אני מודה לחבריי בממשלה על התמיכה בחוקים״.

שרת המשפטים, איילת שקד: "הממשלה היום התחילה בבניית חומת ההפרדה בין שלוש הרשויות. התערבות בג"ץ בחקיקה ובהחלטות ממשלה חרגה מזמן מהנורמה המקובלת. פסקת ההתגברות תחזיר את אמון הציבור בבית המשפט העליון ותשיב את תפקידיהן המקוריות של הרשויות: הכנסת מחוקקת, הממשלה מבצעת, בית המשפט מפרש. אל לה לרשות להתערב בחברתה. יש לזכור כי הכנסת, כמייצגת את העם, היא הריבון כמו בכל דמוקרטיה מתוקנת".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]