לוחמי האש חילצו כלבים שהושארו במתכוון ברכב לוהט - 0404
לוחמי האש חילצו כלבים שהושארו במתכוון ברכב לוהט דוברות כב״ה י-ם

לוחמי האש חילצו כלבים שהושארו במתכוון ברכב לוהט

לוחמי האש מתחנת ירושלים הוזעקו היום (א׳), לרחוב דן בדרום העיר, בעקבות דיווח על קול בכי ויללות של כלבים המגיעים מתוך רכב נעול.
לוחמי האש הגיעו במהירות למקום, והבחינו בשני כלבים שוכבים במושב הרכב האחורי, כשהם על סף עילפון.

לוחמי האש פתחו במהירות את הרכב, באמצעות כלים יעודיים לחילוץ מרכבים, הוציאו את הכלבים מהרכב שלהט מחום, השקו אותם במים, הרטיבו אותם וציננו את גופם. לאחר זמן קצר התאוששו הכלבים והחלו לקפוץ ולשחק עם לוחמי האש.

רס"ל זיו יונה מפקד צוות בכבאות והצלה ירושלים שחילץ את הכלבים: "דווח לנו על נביחות חלשות ויללות בכי של כלבים המגיע מתוך רכב סגור ברחוב דן. הגענו במהירות למקום, וראינו שני כלבים שוכבים על סף עילפון ברכב סגור.

חילצנו את הכלבים במהירות מהרכב, קיררנו אותם עם מים, השקינו אותם במים קרים ולאחר זמן קצר הם התאוששו וחזרו לעצמם. אני שמח שהצלחנו להציל את הכלבים האלו, אני מניח שאם היו מזעיקים אותנו יותר מאוחר, ייתכן והכלבים לא היו שורדים״.

מכבאות והצלה נמסר כי, ״אנו מזכירים לציבור: לא משאירים אף אחד ברכב לא ילדים, ולא בעלי חיים. קל וחומר בימים כאלו שמזג האוויר מתחמם ותוך דקות ספורות הרכב הופך לכבשן לוהט.

בעלי חיים רבים ובהם כלבים, מתקשים אף יותר בויסות חום גופם, וכשהם מושארים ברכב סגור, תוך זמן קצר מאוד הם עלולים למות עקב מכת חום והתייבשות״.

דוברות כב״ה י-ם

דוברות כב״ה י-ם

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]