חוננו: ערבים תקפו קבוצת יהודים במהלך סיור בהר הבית - היהודים נעצרו - 0404
חוננו: ערבים תקפו קבוצת יהודים במהלך סיור בהר הבית – היהודים נעצרו חדשות 0404

חוננו: ערבים תקפו קבוצת יהודים במהלך סיור בהר הבית – היהודים נעצרו

קבוצת יהודים הותקפה הלילה במהלך סיור סביב שערי הר הבית. הקבוצה הקיפה את הר הבית וערכה תפילות בסמוך לשעריו. התקיפה נערכה מול עיני שוטרים בשעה שחברי הקבוצה התלוננו בפניהם כי הם מאוימיים ע"י קבוצת בחורים ערבים. 

הארוע החל כאשר במהלך הסיור, בסמוך לשער המשגיח, החלו בחורים ערבים לאיים על חברי הקבוצה ללכת אחריהם ולהקניטם. חברי הקבוצה ניגשו לקבוצת שוטרים שעמדו בסמוך והתלוננו בפניהם על כך שהם מאויימים בידי הערבים.

בשלב מסויים התקרבו הערבים והחלו לתקוף את חברי הקבוצה לעיני השוטרים. בעקבות התקיפה חברי הקבוצה נאלצו להגן על עצמם ואחד מהם ריסס גז פלפל לעבר התוקפים. השוטרים לתדהמת חברי הקבוצה עצרו שלושה מהם, בעוד שככל הנראה אין אף ערבי עצור.

עו"ד רחביה פילץ מארגון חוננו אשר מייצג את העצורים מסר "בעת תפילה חרישית תמימה בשער המשגיח הותקפו שלושה מתפללים. גם שהגיעו השוטרים המשיו הערבים לתקוף אותם. אחד המתפללים התריע בפני התוקפים ונאלץ להגן על עצמו ולרסס גז פלפל. משטרת ישראל בכלל ומשטרת מרחב דוד בפרט צריכים לעשות חשבון נפש כיצד ערבים לא מפחדים לתקוף יהודים אל מול עיני השוטרים".

בשעות הקרובות יובאו חברי הקבוצה לדיון בעניינם בבימ"ש השלום בירושלים.

מהמשטרה נמסר כי: ״מדובר בטענות מופרכות תוך הסתמכות על פרטים שאינם מדוייקים עד כדי עיוות המציאות לחלוטין. החל ממיקום אירוע האלימות בגינו נעצרו חשודים, אירוע שבניגוד לנטען לא התרחש בתוך רחבת הר הבית. המשך בזהותם של העצורים המעורבים, שבניגוד לנטען אחד מהם אינו יהודי כלל. ולבסוף בתיאור האירוע במהלכו התפתחה קטטה בין קבוצת יהודים ומקומיים, תוך שימוש בגז מדמיע שפגע גם בשוטרים.

משטרת ישראל מגנה כל סוג של אלימות ופועלת ביד קשה כנגד כל אלו המעורבים באירועי אלימות או מעשי בריונות. בהתאם לכך, המעורבים באירוע זה נעצרו ונפתחה חקירה במשקה במטרה להתחקות אחר חשודים נוספים ולמצות עמם את הדין.

נדגיש כי חקירת תלונות וביצוע פעולות אכיפה מתבצעות במשטרה בשוויוניות ובמקצועיות, ללא כל קשר לזהותו, מוצאו או דתו של מתלונן או קורבן.
גם פרסומים מגמתיים מעין אלו לא ירפו את ידנו במטרה להמשיך ולחקור את המקרה, להגיע לחקר האמת ולהמשיך לשמור על הסדר הציבורי, שלום הציבור וביטחונו״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]