מהכסף שלכם: כתבה מסיתה נגד חב״ד בתאגיד ״כאן״. זעם ברשת החברתית: ״גוף ציבורי נגד הדת היהודית״ - 0404
מהכסף שלכם: כתבה מסיתה נגד חב״ד בתאגיד ״כאן״. זעם ברשת החברתית: ״גוף ציבורי נגד הדת היהודית״ תמר הירדני, ויקיפדיה

מהכסף שלכם: כתבה מסיתה נגד חב״ד בתאגיד ״כאן״. זעם ברשת החברתית: ״גוף ציבורי נגד הדת היהודית״

כתבה מרתיחה שודרה בתאגיד השידור ״כאן״ – התאגיד המשדר מכספי ציבור – הכסף שלכם. בכתבה ששודרה בערוץ, סוקרו הצגותיו של ״יובל המבולבל״ בקרב ילדים והופנתה ביקורת רבה על כך שחילק לילדים ספרי תורה מאוירים ולימד אותם לומר ״שמע ישראל ה׳ אלוקינו ה׳ אחד״.

בכתבה, נשמעה ביקורת חריפה כלפי חב״ד, בטענה שאלה מסרים של חב״ד המנסה להחזיר בתשובה ולחנך את הילדים הקטנים לתורה ומצוות.

יובל שם-טוב (יובל המבולבל) לא הבין ובצדק על מה הביקורת והגיב ל״כאן״ כי מדובר בתכנים יהודים ראויים וחשובים. מי שעמד מאחורי הכתבה הוא ״הפורום החילוני״ והוא זה שניתנה לו הבמה בכתבה. במילים אחרות: מהכסף שלכם נגד הדת והמסורת. נגד ספר תנ״ך מאוייר ונגד ״שמע ישראל״.

העיתונאי ישי פרידמן כתב בטוויטר ותקף את הכתבה: ״אכן מזעזע והכתבה מספרת על "הורים רבים" שזועמים על פעילויות חב"ד בל"ג בעומר. אחד מהם שהתראיין לכתבה, הורה מודאג שמנהל מלחמה פרטית בראשון לציון בחב"ד מזה שנים ועוד הורה מודאג, פוליטיקאי מקומי מהרצליה שרץ במפלגת הרצליה חופשית. כאמור עם ישראל מודאג ומזועזע בהמוניו מאירועי חב"ד״.

העיתונאי אמיר איבגי, מגיש התכנית ״חדשות היום הזה״ בערוץ 20: ״וואו. מסרים דתיים בל"ג בעומר! בלתי נתפס! ועוד במדינת היהודים! מה נהיה מאיתנו״.

ברשת החברתית תקפו גולשים שונים את ״כאן״ על הכתבה המכפישה את ארגון חב״ד החשוב, הפועל למען עם ישראל בכל העולם. רואי כתב: ״ואת בזבוז הכסף הזה בתאגיד השידור אנחנו מממנים. לא ברור מדוע ולמה״. עינת סגל כתבה: ״גוף ציבורי נגד הדת היהודית. אני פשוט לא מאמינה שאני רואה כתבה כזאת בטלוויזיה הישראלית ובערוץ שמקבל מהכסף שלנו 800 מיליון ש״ח בשנה. מי אחראי עליו? מי מפקח על כך שכתבות מסיתות כאלה לא ישודרו בערוץ ציבורי״?

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]