אייזנקוט בטקס מצטייני מערך המילואים: ״גאה בדרך בה אתם צועדים״ - 0404
אייזנקוט בטקס מצטייני מערך המילואים: ״גאה בדרך בה אתם צועדים״ דובר צה״ל

אייזנקוט בטקס מצטייני מערך המילואים: ״גאה בדרך בה אתם צועדים״

טקס קצינים וחיילים מצטייני ראש המטה הכללי במערך המילואים לשנת התשע"ח, נערך היום (חמישי), בבסיס "רבין" (הקריה), תל אביב. 

 הטקס נערך במעמד ראש המטה הכללי, רב-אלוף גדי אייזנקוט, חברי פורום המטה הכללי ובהשתתפות הקצינים והחיילים המצטיינים ובני משפחותיהם. 
 
במהלך הטקס העניק הרמטכ״ל, רב-אלוף גדי אייזנקוט, 40 תעודות הצטיינות לקצינים וחיילים המשרתים במערך המילואים בכלל יחידות הצבא. בין מקבלי תעודות ההצטיינות: אנשי מילואים הממשיכים להתנדב מעבר לשנות השירות הנדרשות ואנשי מילואים המשרתים מספר רב של ימי מילואים. אנשי המילואים קיבלו אות הצטיינות על מחויבותם הגדולה, ביצוע תפקידם במסירות רבה ובאחריות תוך חתירה מתמדת למצוינות ולהישגיות.

דובר צה״ל

 
אייזנקוט: "מצטייני מערך המילואים ומשרתיו, אותה שליחות המניעה אדם לפעול למען עמו – מתגלמת במלוא הדרה בדמותו של איש המילואים. החיבור העז למדינה והנכונות לעזוב את שגרת היום-יום לטובת המטרה הלאומית – היו מאז ומתמיד נחלתו של מערך המילואים, הביטוי של היות צה"ל 'צבא העם'.

רבים מאתנו מכירים את מראה יחידות מחסני החירום ושטחי הכינוס המתמלאים באלה שקיבלו את צו הקריאה, המוכנים לקום ולהתייצב בלוח זמנים קצר ולהבטיח את עוצמתו של צה"ל. רבים נחשפו לרוח ייחודית זו עוד מראשית ימי הצבא ועד לעשור האחרון במבצע עופרת יצוקה, במבצע עמוד ענן ובמבצע האחרון בעזה, צוק איתן.

לאורך 40 שנותיי בצה"ל זכיתי לפגוש בכם, בשירות משותף, כמפקד חטיבת מילואים, כמפקד אוגדת מילואים ובתפקידים בכירים נוספים. כל מפגש מעורר התפעלות מהמחויבות, המסירות והרוח הייחודית. החוזה הבלתי כתוב של אותה מחויבות – הוא להימצא במוכנות גבוהה בכל עת, על מנת שנרתיע האויב, נמנע מלחמה ונגן על המדינה. ואם נדרש לכוח המגן – נפעיל אותו באופן מקצועי, אחראי ונחוש ונממש את היעוד של צה"ל.

ערכי השליחות והתרומה למדינה המנחים אתכם לעשות עוד יותר מן המוטל עליכם, לצד היוזמה והמסירות יוצאות הדופן שהפגנתם בתרגילים ובשדה הקרב – הם שהובילו אתכם למעמד זה הערב. ההצטיינות היא הבחירה לעשות מעבר לנדרש, היא הפגנת דבקות במשימה שלשמה גויס, היא הנכונות לתרום מניסיון רב-שנים ולעשות זאת במקצועיות, באחריות ובאומץ לב. ובנימה אישית, מצטיינים יקרים – אני גאה בדרך שבה אתם צועדים".

דובר צה״ל

דובר צה״ל

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]