נעצרו מחבלי חמאס שקיבלו כספים למימון טרור. מחבל ששוחרר בעסקת שליט מעורב בפרשה - 0404
נעצרו מחבלי חמאס שקיבלו כספים למימון טרור. מחבל ששוחרר בעסקת שליט מעורב בפרשה תקשורת שב״כ

נעצרו מחבלי חמאס שקיבלו כספים למימון טרור. מחבל ששוחרר בעסקת שליט מעורב בפרשה

הותר לפרסום כי במסגרת פעילות של שירות הביטחון הכללי בשיתוף משטרת ישראל וצה״ל נעצרו מספר מחבלי חמאס מאזור רמאללה המעורבים בקבלת עשרות אלפי אירו אשר הוטמנו ברחבי הגדה ויועדו לפעילות חמאס.

ב-7 במרץ 2018 נעצר לחקירת שב"כ במסגרת פעילות יחידת המסתערבים של מג"ב באוניברסיטת ביר זית, מחבל החמאס עומר כיסואני, תושב בית איכסא, בן 24, יו"ר מועצת הסטודנטים מטעם ה"כתלה אסלמיה", תא הסטודנטים של החמאס.

מהחקירה בשב"כ עלה כי במסגרת פעילותו, יצר עומר קשרים עם מחבל החמאס יאסין רביע, אשר גורש במסגרת "עסקת שליט" לרצועת עזה וכן עם גורמי חמאס בטורקיה, וביקש כספים לצורך קידום פעילות החמאס באוניברסיטת ביר זית.

בהמשך לכך, העביר אליו יאסין כ-150,000 אירו, אשר הוטמנו במספר מקומות מסתור בשטח ברחבי הגדה. את הכספים אסף עומר מנקודות המסתור יחד עם חברו יחיא עלוי, כבן 20, מחבל חמאס וכתלה אף הוא. השניים השתמשו בכספים שקיבלו לקידום פעילות חמאס.

מדובר בביטוי נוסף למאמצי מפקדות החמאס בטורקיה וברצועת עזה להאיץ הפעילות באיו"ש דרך החדרת כספים והטמנתם בנקודות מסתור ברחבי הגדה עבור תשתיותיהן בשטח. תוצאות החקירה מלמדות על מעורבותם העמוקה של מחבלי חמאס בטורקיה ורצועת עזה, בדגש על ניסיונות קידום פעילות החמאס באיו"ש.

חשיפת פעילותם של עומר כסואני ויחיא עלוי, פעילי כתלה באונ' ביר זית, מצביעה פעם נוספת על החשיבות הרבה שמייחסת מפקדת החמאס לפעילות הסטודנטים באמצעות תאי הכתלה באוניברסיטאות, כאמצעי עיקרי לגיוס והכשרת פעילי חמאס באיו"ש.

הפרשיות ממחישות את המסוכנות הרבה מפעילות זו ואת העובדה כי אומנם מדובר במסגרת הפעילות במוסדות השכלה, אך בפועל מדובר בזרוע משמעותית נוספת של ארגון החמאס, שמטרתה לקדם פגיעה במדינת ישראל.

במהלך שנת 2017 נחשפה תשתית טרור של חמאס מרצועת עזה אשר גייסה סטודנטים מאוניברסיטת ביר זית לטובת ביצוע פיגועי התאבדות וכן בימים אלו נחשפת פעילותם של פעילי כתלה נוספים אשר ביקשו לקדם פיגועי ירי בגזרת רמאללה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]