נתניהו לראש ממשלת יפן: ״זוהי שותפות טובה ואנו נחזק אותה אף יותר״ - 0404
נתניהו לראש ממשלת יפן: ״זוהי שותפות טובה ואנו נחזק אותה אף יותר״ אבי אוחיון, לע״מ

נתניהו לראש ממשלת יפן: ״זוהי שותפות טובה ואנו נחזק אותה אף יותר״

לאחר שנחת בישראל אתמול (ג׳), ראש ממשלת יפן, שינזו אבה, נפגש היום עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בלשכתו בירושלים. בפגישה דנו השניים על חיזוק הקשר בין ישראל ליפן וכן, העלה ראש הממשלה נתניהו את החומר החשוב שחשף על ארכיון הגרעין של איראן.

בינואר 2015 התקבלה החלטת ממשלה על חיזוק הקשרים הכלכליים עם יפן, בעקבותיה ניתן לראות מגמה ברורה של גידול בשיתוף הפעולה הכלכלי במגוון תחומים.

בפברואר 2017 נחתם הסכם תקדימי בין ישראל ליפן להגנה על השקעות. בעקבות ההסכם, עלו באלפי אחוזים היקפי ההשקעה וכמות ההשקעות היפניות בישראל. רק בשנת 2017 דווח על כ-50 השקעות של חברות יפניות בחברות ישראליות.

נתניהו: "זהו ביקורך השני בישראל. ביקורי האחרון ביפן היה יוצא מן הכלל. ראינו את הצמיחה האדירה בהשקעות היפניות בישראל ובהשקעות ישראליות ביפן ואת ההזדמנויות הטכנולוגיות. זוהי שותפות טובה ואנו נחזק אותה אף יותר".

ראש ממשלת יפן אבה: "אני מקווה שראש הממשלה יחזור ליפן בעתיד הקרוב ואני גם שמח מאוד לציין שישנה עליה דרמטית בהשקעות היפניות בישראל תחת ממשלתי. הבאתי איתי משלחת עסקית מיפן לישראל שכוללת מנכ"לים רבים. אני מקווה שתקיימו דיונים פוריים עם המנהיגים העסקיים במפגשי הפסגה שאנו מתכננים לקיים ואני גם מקווה שנראה עוד השקעות הדדיות".

השניים הסכימו שיש לפעול לקידום טיסות ישירות מיפן לישראל, דבר שיגביר את כניסת התיירים, ההשקעות והעסקים.
בתום הפגישה המורחבת, ראשי הממשלה נפגשו עם אנשי עסקים בכירים מיפן. נתניהו וֿאבה ברכו על העלייה הדרמטית בהיקף ההשקעות היפניות בישראל. אנשי העסקים שיבחו את הפעילות של שתי הממשלות, שמעודדת השקעות הדדיות ואקלים עסקי ראוי.

כמו כן, ראש הממשלה גינה בפני ראש ממשלת יפן אבה את דבריו האנטישמיים של אבו-מאזן ואמר שדבריו חושפים את הסיבה האמתית לכך שאין שלום.

 

עוד הוסיף נתניהו על איראן: "איראן שמרה את כל התוכניות. מי שלא רוצה נשק גרעיני – לא מכין תוכניות ובוודאי שאינו שומר אותן. זהו הסכם רע, שמבוסס על השקרים וההונאות של איראן". (בתמונה: נתניהו ואבה בפגישתם הקודמת).

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]