תביעה בסך חצי מיליון ש״ח כנגד עורך ב״הארץ״ שכינה פעילות חברתיות ״ניאו-נאציות״ - 0404
תביעה בסך חצי מיליון ש״ח כנגד עורך ב״הארץ״ שכינה פעילות חברתיות ״ניאו-נאציות״ חדשות 0404

תביעה בסך חצי מיליון ש״ח כנגד עורך ב״הארץ״ שכינה פעילות חברתיות ״ניאו-נאציות״

כפי שפורסם לראשונה בערוץ 20: הפעילות החברתיות שפי פז וסוזי כהן הגישו תביעת דיבה על סך 561,896 ש"ח נגד אסף רונאל, עורך חדשות החוץ בעיתון ״הארץ״ לאחר שכינה אותן ״ניאו-נאציות״.

הפרשה החלה לפני כחודש כאשר בתגובה לציוץ על פגישתו הצפויה של ראש הממשלה עם מנהיגי מחאת תושבי דרום ת"א, בה כזכור הודיע על ביטול ההסכם עם האו"ם. רונאל הגיב וכתב באנגלית לעוקביו: "המנהיגות של התנועה ה-'יודו ניאו נאצית' נגד הפליטים האפריקאים, הגיעו לפגישה עם נתניהו בנוגע להסכם הפליטים".

עו"ד איתמר ברקאי שמייצג את שפי פז וסוזי כהן צמח, ראה את הדברים ושלח בשמן מכתב התראה טרם נקיטת הליכים משפטיים. במכתב דרש כי רונאל יסיר את הציוץ המדובר, יתנצל בפני השתיים וישלם תשלום פיצויים בסך 120,000 שקלים תוך 7 ימים מיום קבלת המכתב. לאחר תשובה שלילית שהתקבלה במשרדו של עו"ד ברקאי הוא החליט כאמור להגיש תביעה.

בכתב התביעה נכתב כי: "מעשיו הנלוזים של הנתבע נעשו מתוך מניע אישי, מתוך רצון וכוונה להכפיש, לבוז, לפגוע ולהשפיל את התובעות ולהציגן באופן "דמוני" על ידי השוואתן באופן שיקרי ובזוי לגרועים שבאויבי האנושות כולה והעם היהודי בפרט".

 

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]