3 שנות מאסר למחבל מארגון הטרור שבאב אל קאצא המשמש כזרוע של חמאס - 0404
3 שנות מאסר למחבל מארגון הטרור שבאב אל קאצא המשמש כזרוע של חמאס דוברות המשטרה

3 שנות מאסר למחבל מארגון הטרור שבאב אל קאצא המשמש כזרוע של חמאס

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום כשלוש שנות מאסר בפועל וקנס כספי בסך 10,000 ש״ח על המחבל נהאד זע'ייר ממנהיגי ארגון שבאב אל קאצא, ארגון טרור דתי שחלק מפעיליו הינם תומכי ארגון החמאס ועיקר פעילותם בהר הבית. המחבל הודה במסגרת הסדר בעבירות נשיאת משרה בהתאחדות בלתי מותרת ומילוי תפקיד ניהולי בארגון טרור.

בשנים האחרונות שימשו פעילי הארגון הגורם המרכזי בהנעה ובהובלה של אירועים אלימים בהר הבית, ובכלל זה התבצרויות אלימות במסגד אלאקצא ועימותים עם כוחות הביטחון והמבקרים. באוקטובר 2016 נרצחו שוטר ואזרחית בפיגוע ירי סמוך לגבעת התחמושת, הפיגוע בוצע על ידי אחד מראשי הארגון, מצבאח אבוצביח.

עו"ד שחר מלול ופרקליטות מחוז ירושלים הביאה להעמדתם לדין של חמישה עשר פעילי הארגון, כאשר חקירת הפרשייה התאפשרה בעקבות פעילות מודיעינית ומבצעית מאומצת של שירות הביטחון הכללי ומשטרת ירושלים, שנועדה להבטיח את הגישה החופשית להר הבית, לשמר את הסטטוס קוו במתחם, וכן למנוע מגורמי הטרור לערער את המצב הביטחוני במתחם.

 

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]