25% ממתנדבי הכבאות בכל ארצנו - מהשומרון. ראש המועצה: "דגל הקהילה הוא נתינה" - 0404
25% ממתנדבי הכבאות בכל ארצנו – מהשומרון. ראש המועצה: דוברות כיבוי

25% ממתנדבי הכבאות בכל ארצנו – מהשומרון. ראש המועצה: "דגל הקהילה הוא נתינה"

רגע לפני ל"ג בעומר, והחשש מפני התפשטות שריפות בשל מזג האוויר, מתברר כי, כ-25% ממתנדבי האש בישראל הם מהשומרון. 60% מיו"ש. 

על פי נתוני כיבוי האש שנחשפו על ידי טפס"ר שיקו בר דב, השומרון מספק פי 25 יותר מתנדבים בתחום הכבאות מיחסו באוכלוסייה. כ-1000 מתנדבי כיבוי אש בכל מדינת ישראל, רבע מתוכם מהשומרון (250 מתנדבים) פי 25 מיחסם באוכלוסייה העומד רק על 1.25% מאוכלוסיית מדינת ישראל, וכ-60% מיו"ש (600 מתנדבים). יותר מפי 6 מיחסם באוכלוסייה העומד על 8.75%.

טפס"ר בר דב: "מכיוון שזמן ההגעה למקום השריפה הוא קריטי, אנחנו מתבססים הרבה מאוד על מתנדבים בצורת העבודה שלנו. כפי שאומרים אצלנו בכיבוי האש, 'כל שרפה אפשר לכבות עם כוס מים. השאלה היא רק כמה מהר הגענו למקום'. לכן נושא ההתנדבות הוא קריטי". 

הדברים נאמרו במהלך הטקס שהתקיים בנוכחות ראש מועצת שומרון, יוסי דגן, טפס"ר שיקו בר דב, מפקד כיבוי אש יו"ש, ומפקד תחנה אזורית שומרון, טפס"ר עידו פרץ.

ראש מועצת שומרון שמח על הדברים ואמר: "ערב ל"ג בעומר ועם החשש הכבד משריפות, אנחנו שמחים לדעת שבאיזור שלנו ישנם אנשים שנותנים מעצמם בהתנדבות למען עם ישראל, ופועלים ויפעלו במידה ויהיה צורך הן באיזור שלנו והן במקומות אחרים. רוח ההתנדבות והנתינה בשומרון היא הדגל אותו נושאת הקהילה כאן. מרגש להיות חלק מקהילה כזו".

עם זאת דגן שב והזהיר מפני הבערת מספר רב מדי של מדורות וביקש לפעול על פי הנחיות אגף הבטחון של המועצה בנושא.

בשומרון ישנן 3 נקודות כיבוי ו-9 כבאיות המופעלות על ידי מתנדבים. באירוע השריפה האחרון, יצאו מתנדבים רבים מיו"ש לסייע בפעולות חילוץ והצלה בכל רחבי הארץ. זאת בהתאם לגודלם יחסית לשאר המתנדבים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]