עיריית ירושלים עושה בית ספר לחינוך - 0404
עיריית ירושלים עושה בית ספר לחינוך 0404

עיריית ירושלים עושה בית ספר לחינוך

מינהל החינוך בעיריית ירושלים מציג את חגיגות שבוע החינוך, במסגרתו יתקיימו אירועים ופעילויות שחושפות את העשייה החינוכית והחדשנות של תלמידים ואנשי חינוך בתחומים שונים.

שבוע החינוך יתקיים בין התאריכים 6-11.5.18 ויאפשר היכרות מעמיקה ולא שגרתית עם מערכת החינוך הירושלמית ויעסוק בנושאים משמעותיים כגון ריבוי זהויות, חדשנות פדגוגית, שינוי חברתי – תוך ביטוי כוחותיה של המנהיגות החינוכית וחיבור לקהילה הירושלמית הסובבת.

במהלך השבוע יתקיימו מגוון אירועים ברחבי העיר ביניהם תערוכות שיוצגו על ידי תלמידים ומורים בתחנות הרכבת הקלה, סיורים מודרכים בכיתות יוצאות דופן, יריד חינוך במוזיאון המדע, הרצאות מרתקות על הבר בשוק מחנה יהודה ומרתון האקתון בבית הספר איפכא.

גולת הכותרת של השבוע תהיה ההכרזה על תחרות "בית הספר מהחלומות". עיריית ירושלים תקים בית ספר חדש בעיר, ומזמינה את הציבור הרחב לחלום איך יראה בית הספר מבחינה עיצובית ופדגוגית. במסגרת התחרות יוכל כל אחד, החל ממורים, הורים, תלמידים, יזמים אדריכלים, מעצבים ועוד להגיש את ההצעות היצירתיות והפרועות ביותר – ואולי לזכות להיות אלה שיעצבו את בית הספר החדש בעיר.

במסגרת שבוע זה, בחרה עיריית ירושלים גם להוקיר ולהצדיע לאנשים שעוסקים בחינוך מידי יום ומובילים את תלמידי העיר למצוינות והישגיות וחותרים לעשייה שיתופית ומגוונת. בתוך כך, יתקיים ערב פרסי מנהל החינוך בו יוענק "פרס החינוך" לאנשי חינוך, בתי ספר ותוכניות חינוכיות מצטיינות מרחבי העיר על פועלם. הערב יתקיים במעמד ראש העיר ניר ברקת וראש מנהל החינוך אביב קינן.

בנוסף, יתקיים במהלך השבוע כנס "משפיעים" בראשות ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, ניר ברקת, במסגרתו יגיעו נבחרת אנשי החינוך ומעצבי דעת הקהל בישראל לאירוע שיתקיים ביום שני ה-9.5 במלון הר ציון, בו יגבשו יחד החלטות משפיעות בנוגע לעתיד החינוך במדינת ישראל. האירוע יפתח בשיחה משותפת של ניר ברקת יחד עם ראש עיריית ירוחם, מיכאל ביטון.

מאות מורים ותלמידים ישתתפו בפעילויות ובאירועים ויחשפו את העשייה במסגרות השונות, פרויקטים מיוחדים, שיתופי פעולה בין מגזרים וחדשנות חינוכית שמיושמת מידי יום בבתי הספר, גנים ומוסדות חינוכיים בעיר.

אביב קינן, ראש מינהל חינוך בעיריית ירושלים: "בירת החינוך של ישראל מציגה שבוע שכל כולו חגיגה של החינוך הירושלמי וחיבוק גדול לאנשי החינוך המצוינים בעיר. אנחנו גאים להוביל מהפכה חינוכית בישראל בהפיכת בתי הספר לרלוונטיים ובקידום שוויון הזדמנויות לכל ילד וילדה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]