לוחמי האש: "תחשבו על בעלי החיים המסתתרים בתוך עצי מדורת ל"ג בעומר" - 0404
לוחמי האש: דוברות כב''ה

לוחמי האש: "תחשבו על בעלי החיים המסתתרים בתוך עצי מדורת ל"ג בעומר"

אתמול (שלישי), בשעות אחה"צ, התפתחה שריפת חורש ועשבוני סמוך לשכונת ארמון הנציב. למקום הוזנקו מספר צוותי כיבוי והצלה אשר כיבו את הלהבות ומנעו את התפשטות האש והעשן אל עבר בתי השכונה הסמוכה.

במהלך כיבוי השריפה, שמעו הצוותים, יללות חלושות של גורי חתולים שנלכדו בעשן ובאש. לוחמי האש חילצו את הגורים מהלהבות, העבירו אותם למקום בטוח, ובכך הצילו את חייהם.

סמל צביקה פרוסק מפקד צוות שפעל באירוע אמר: "במהלך כיבוי שריפה שהתקדמה במהירות בחסות הרוחות הערות אל עבר בתי שכונת ארמון הנציב, איתרנו מספר גורי חתולים קטנים מאוד שהיו מבועתים ומבוהלים מהאש והעשן שהקיפו אותם. חילצנו אותם במהירות מהאש והעברנו אותם למקום בטוח בהשגחה של אנשי המקום.

בסיורים המוקדמים שאנחנו עושים כל שנה טרם הדלקת מדורות ל"ג בעומר, אנו נתקלים בבעלי חיים רבים המוצאים מקלט בתוך ערימות העצים המוכנות להדלקה. במספר מקרים ראינו גורים קטנים של חתולים בתוך ערימות העצים, והיינו צריכים לפרק את עצי המדורה בכדי להציל אותם.

אני פונה לציבור, לפני הדלקת מדורת ל"ג בעומר, אנא הקפידו לבדוק היטב שבתוך מערום העצים שהכנתם למדורה, לא מסתתרים בעלי חיים. תחשבו בבקשה על בעלי החיים המסתתרים בתוך עצי מדורת ל"ג בעומר".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]