ליברמן: "אותן המדינות שתמכו בהסכמי מינכן, ממשיכות לטמון את הראש בחול ולהתעלם מהמציאות" - 0404
ליברמן: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

ליברמן: "אותן המדינות שתמכו בהסכמי מינכן, ממשיכות לטמון את הראש בחול ולהתעלם מהמציאות"

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, נאם היום (ג') בטקס החלפת מתאם פעולות הממשלה ביו"ש, במהלכו הוחלף האלוף פולי מרדכי שסיים תפקידו ונכנס האלוף כמיל אבו רוקון לתפקיד במקומו. 

ליברמן: "קודם כל אני רוצה להביע הערכה לאלוף פולי מרדכי שזה עתה סיים תפקיד ושירות של 36 שנה. לפולי הייתה תרומה אדירה לכל המהלכים שעשינו בשנים האחרונות וגם תרומה אדירה בחודש האחרון עם כל החגים, עם פסח ויום העצמאות, שעברנו בביטחון, בשקט ובנחת, ועל כך מגיעה לו תודה מכל עם ישראל על השירות המסור. אני רוצה גם לאחל הצלחה לאלוף כמיל אבו רוקון שנכנס לנעליו הגדולות של פולי, לתפקיד רגיש בתקופה רגישה ונפיצה והצלחתו היא הצלחתנו.

זה עתה חזרתי מארה"ב ועשיתי פרפרזה על הדברים של מזכיר ההגנה, מאטיס, שלמדינת ישראל יש שלוש בעיות: איראן, איראן ואיראן. היום אני יכול להוסיף שיש לנו ארבע בעיות: איראן, איראן, איראן והצביעות.

מה שראינו בזירה הבינלאומית זה מן מחזה סוריאליסטי כאשר אותן מדינות שלפני הרבה מאוד שנים תמכו בהסכמי מינכן ובהסכם מולוטוב-ריבנטרופ, ממשיכות לטמון ראש בחול ולהתעלם מן המציאות ומן איראן המנסה לערער את היציבות בכל המזרח התיכון, גם בתימן, גם בעיראק, גם בלבנון וגם בסוריה.

זו אותה איראן שרודפת את חופש הביטוי, את המיעוטים ואת כל הערכים הדמוקרטיים. זו אותה איראן שניסתה לפתח נשק גרעיני ונכנסה להסכם על מנת לזכות בהרבה הטבות כלכליות, וזו אותה איראן שכרגע מנסה גם להחביא את תכנית הנשק שלה וכולם מנסים להתעלם מזה.

מדינת ישראל לא יכולה להרשות לעצמה להתעלם מן האיומים של איראן שחדשות לבקרים הבכירים שלה מוציאים איומים על מדינת ישראל, מבטיחים למחוק את מדינת היהודים וממשיכים לתמוך בטרור, ולכן אנו נעשה את כל מה שאנו צריכים לעשות. אני מציע לכל אותם שמנסים לדבר בזכות אותו הסכם נוראי, פשוט לעשות קצת שיעורים בהיסטוריה וכמה הפקות לקחים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]