מאות נהגי אוטובוסים: "לא נעלה למירון בל"ג בעומר - אין תחנות רענון בדרך כפי שמחייב החוק" - 0404
מאות נהגי אוטובוסים: דוברות המשטרה

מאות נהגי אוטובוסים: "לא נעלה למירון בל"ג בעומר – אין תחנות רענון בדרך כפי שמחייב החוק"

לקראת חגיגת ל"ג בעומר במירון בה צפויים לקחת חלק רבבות אנשים, הודיעו מאות מנהגי התחבורה הציבורית החברים בארגון נהגי האוטובוסים כי בכוונתם לשבות ולא לעלות למירון מכיוון שלא מוקצה להם תחנות ריענון ומנוחה כמתחייב בחוק.

מעל ל- 300 נהגים שאמורים לעלות למירון חתמו על עצומה הקוראת לשר התחבורה לספק תחנות ריענון ראויות לנהגים במירון.

בעצומה נכתב: "כל שנה נהגי האוטובוסים מסיעים עשרות אלפי נוסעים להילולה במירון. במקום שידאגו להם למקום מנוחה מסודר לנהגים, מוצאים הנהגים את עצמם במשך כל הלילה בהמתנה ליד האוטובוסים ללא מקום להתפנות או מקום לנוח ולשבת וגם ללא מקום למים להתרעננות לפני הנסיעות חזרה הביתה".

נהגי האוטובוסים הוסיפו כי: "השנה לא נסע למירון. נראה את עשרות אלפי הנוסעים מסתדרים בלעדינו. נראה את שר התחבורה פותר את הבעיה ללא נהגים. נהגי האוטובוסים לא פראיירים והשנה אף נהג לא ייסע למירון".

יו"ר ארגון נהגי האוטובוסים, ישראל גנון: "לא יעלה על הדעת שנהגי האוטובוסים לא יזכו לתחנות ריענון ראויות כמתחייב על פי חוק. ארגון נהגי האוטובוסים יחד עם ההסתדרות הלאומית סיפקו בשנה שעברה תחנות רענון לנהגים, דבר שהיה צריך להיעשות על ידי רשויות החוק. נהגי האוטובוסים אינם מוכנים להיות אחראים על בטיחות הנוסעים ללא תנאים מינימליים ואנושיים. על שר התחבורה ושאר רשויות החוק להתעורר בטרם יהיה מאוחר. מאות אלפי החוגגים שצפויים להגיע למירון נמצאים בסכנה של ממש".

איתמר שרוני, סמנכ״ל אגף הגיוס והתארגנויות עובדים בהסתדרות הלאומית שארגונו מלווה את ארגון הנהגים הוסיף כי: "כנראה רק בישראל סיטואציה הזויה כזו יכולה להתרחש, במסגרתה מאות אלפי חוגגים וכ-2,000 נהגים אשר אמונים על הגעתם בשלום, מופקרים. ההסתדרות הלאומית וארגון הנהגים ימשיכו לעשות ככל האפשר על מנת לדאוג ולשפר לנהגי האוטובוסים את התנאים״.

לעצומת הנהגים. (צילום: ארכיון).

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]