הפרקליטות: אין חשד לפלילים בפעילות השוטרים באום אל חיראן - 0404
הפרקליטות: אין חשד לפלילים בפעילות השוטרים באום אל חיראן דוברות המשטרה

הפרקליטות: אין חשד לפלילים בפעילות השוטרים באום אל חיראן

פרקליט המדינה, עו"ד שי ניצן, סגר את תיק אום אל חיראן במהלכו נגרם מותו של השוטר ארז שאול לוי וכן נפצע שוטר נוסף, כתוצאה מפגיעת רכב שבו נהג תושב המקום ונורה עקב כך, ע"י השוטרים. במסגרת זו נבדקה בעיקר השאלה האם הירי באירוע מעורר חשד סביר לביצוע עבירה פלילית.

לאחר עיון בחומרי החקירה וממצאי החקירה של מח"ש, החליט פרקליט המדינה לסיים את הבדיקה המקיפה שנערכה בקביעה שאין חשד סביר לביצוע עבירות פליליות מצד השוטרים המעורבים באירוע. בהחלטה צוין בין היתר כי פעולתם של השוטרים, אשר נבעה לכאורה מתחושה של סכנת חיים לסביבתם, תחושה שנבעה מנסיבות האירוע, אינה חורגת ממתחם הסבירות בכל הנוגע להצדקה החוקית לשימוש בנשק.

השר לביטחון הפנים ולנושאים אסטרטגיים, גלעד ארדן, בירך על החלטת פרקליט המדינה לסגור את התיק ועל הקביעה שהשוטרים אכן פעלו בתחושה של סכנת חיים המצדיקה שימוש בנשק.

השר ארדן: "צר לי על כך שהתחקור של שירות הביטחון הכללי הופסק לאחר מספר שעות ולפני שנאספו ממצאים המאפשרים לבסס את קביעת המשטרה שהיה מדובר באירוע דריסה מכוון. בשל הפסקת התחקור, פרקליט המדינה לא יכול היה לקבוע האם מדובר בפיגוע או לא.

אני סבור שכעת, משנקבע שהשוטרים פעלו כדין, יש לחדש את חקירת השב"כ והמשטרה בקשר לנסיבות האירוע המצער ולהציג לציבור את כל ממצאי החקירה, וזאת, בכדי שאירועי אום אל חיראן לא ישאירו 'פצע פתוח' בחברה הישראלית".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]